STM32F103C8 Timer1 CC4 Event

Başlatan z, 06 Ekim 2021, 00:24:06

z

ADC1'i Timer ile tetikliyorum.

Bunun icin Timer1 TRGO event kullaniyorum. (JEXTSEL[2:0]=0)  Bu sekilde ADC herhangi bir timer1 kanalindan sorunsuz tetikleniyor.
Bunun icin Timer1 CR2 de MMS bitlerinden hangi kanal tarafindan tetik uretmek istersek onu secmemiz yetiyor.

Dokumanda ADC nin Timer 1 CC4 event ile de tetiklenebilecegi yaziyor. (JEXTSEL[2:0]=1)
Fakat ne yaptiysam Timer1 CC4 event ile ADC yi tetikleyemedim.

Timer1 CC4 eventinin, sadece timerin input modunda 4 nolu kanala ait capture eventi anlamina geldigini dusunmeye basladim.

Bir yerde hatami yapiyorum. CC4 demek Capture/Compare demek degilmi? Output Compare isleminde neden event urettiremiyorum?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Tagli

TRGO üzerinden CC4 (daha doğrusu OC4REF) tetiklemesi alabiliyorsun ama, doğru mu anlamışım?

İlginç bir durum. Açıkçası ben de dokümanı okuyunca sanki iki yoldan da çalışması lazım gibi anladım. Öte yandan, doküman capture / compare event'lerinden neredeyse hiç bahsetmemiş. Şu genel Timer blok diyagramında da sadece update event'ler gösterilmiş.

Deneme yanılma ile sorunu arayacak olsam, ADC normal kanallarını TIM1 CC1, CC2 event'leri ile tetiklemeyi denerdim. TIM1 yerine TIM2 ile de denemeler yapabilirsin. TIM1 biraz daha karmaşık bir timer, belki gözümüzden kaçan bir ayarı vardır.
Gökçe Tağlıoğlu

z

Evet TRGO tetiklemesi ile yapinca sorun yok.

Basarisiz olunca CC4'un capture isleminde uretilen bir event olduguna karar verdim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com