Ücretsiz siemens plc izleyici

Başlatan zamzam23, 06 Ekim 2021, 18:17:00

zamzam23

Selamlar,
Program yazma olmadan, sadece siemens plcye bağlanabileceğim, plc çalışırken programı izleyip arıza takibi yapabileceğim, ve mümkünse (olmasa da olur) program çekip yükleyenileceğim ücretsiz bir program arıyorum. Ücretsiz olması önemli.

Sizce bulabilir miyim?  :D

tunayk


tunayk

Eğer lisans konusunda takıntınız yoksa , Evet  :)

yas

PLC nin programlamasını siz yapıyorsanız ve kullandığınız PLC nin de ethernet ve webserver özelliği varsa (S7 1200 de olması lazım) herhangi bir internet browser ile PLC ye bağlanıp söylediklerinizi yapabilirsiniz.

tunayk

Alıntı yapılan: yas - 06 Ekim 2021, 18:44:01PLC nin programlamasını siz yapıyorsanız ve kullandığınız PLC nin de ethernet ve webserver özelliği varsa (S7 1200 de olması lazım) herhangi bir internet browser ile PLC ye bağlanıp söylediklerinizi yapabilirsiniz.
Web sunucu özelliği programı canlı takibe izin vermez. Önceden tanımlı değişkenler izlenebilir. Ancak riskli olduğu için yukarıdaki özellikleri kimse açık bırakmaz. Dediğiniz gibi kendisi yazıyorsa kısmen iş görür.

zamzam23

Programı ben yazmadım. Hazır çalışan makinede plcyi arıza takibi için kullanmaya çalışacağım. Şirket için olacağından lisanssız kullanmayım diyorum. Ücretsiz bişi olursa iyi olurdu.

sayangku

program da modbus tcp ile haberleşme yapılmışşa senin işine yarıcak registerlardan bilgi alabilirsin hatta üzerine yazabilirsin
bu tamamen ladderda yazılan programa bağlı eger tcp ile haberşeme yaparsan modscan modsim gibi gibi programlar var.
veyada ücretsiz scada programları vardır uşraşman gerek biraz

wtrk

Bende benzer konuyu 2-3 yıl önce açtım sonra kendi çözümümüzü yaptık.
Radpberry pi ile izlemek istediğimiz input output çıkışlarını plc'den network bağlantısıyla alıp nodered ile görselleştirme yaptık.
Şimdilik idare ediyoruz.
NoBody Can Stop Me!!!!!