19 Ekim 2021, 12:33:55

Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d


Lcd sararması parlama

Başlatan gevv, 08 Ekim 2021, 14:50:46

gevv

Merhaba,

İlk başlarda hafiften parlama pır pırlar başladı sonrasında sol köşe hafiften sarardı

Beslemede bir sorun göremedim topladım parlamalar arası oluyordu sararma ve parlama sürekli olunca tekrar dağıtıp lcd üzerindeki sürücüye bakmayı düşünüyorum

Öncesinde danışmak istedim bu sorunla karşılaşan oldumu

Sarılık beyazda daha iyi göründüğü için ekranı beyaz yaptım normalde görüntüde sorun yok
Başka pc ve kablo denendi
 

Sozuak

Flüoresan sidelight   ise  ısıdan  lcd deformasyonu veya lamba ömrü azalmasına yada lokal arka panellerde tozlanma nedeni ile olur.

Led ise yine ısıdan lcd yi deforme ediyor

Tagli

Benim eski Huawei telefonumda olmuştu neredeyse aynısı. Ama bir pır pır olmadı ya da ben fark etmedim. Sadece köşede bir sararma.

Telefon bu arızayı ilk yılından sonra vermişti galiba. İki yıllık garanti süresinin sonuna doğru servise götürdüm. Ekranı değiştirdiler. Fakat bir süre sonra aynı yer yine sarardı. 6. yılına gelirken diğer köşelerde de başladı hafiften. Sonrasında telefonu düşürüp ekranı çatlattım ve yeni telefon almak zorunda kaldım.
Gökçe Tağlıoğlu

gevv

Sararma olayından geçtim büyük ihtimal lcd sorunu  parlama yapmasını  çözsem yeter artık gittiği yere kadar

zaten  2015 tarihinde tamir görmüş banka çıkması 2el almıştım

@Sozuak  hocamın dediği gibi aydınlatmada sorun var
uğraştıracak..
 

Kabil ATICI

monitörünüzun büyük ihtimalle soğuk katot floresan tüpler ile arkaplan aydınlatması sağlanıyor. Zamanla tüpler veya besleme kartındaki sürücüleri bozuluyor.

sürücü arızalı ise, sürücü bölümünü iptal edip, bulabilirseniz piyasadan alacağınız sürücüyü  monitörünüze ekleyebilirsiniz. besleme, on/off ve ışık ayarı bağlantısı gerekir.

flöresan tüplerde sorun var ise, bu monitörün tamamının sökümünü gerektiriyor. baska bir flöresan tüp ile değiştirebilir veya bir led çubuk ve sürücüsü ile değiştirebilirsiniz. (eskiden piyasada vardı, şu anki durumu bilmiyorum.)
ambar7

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.