Milleti Kazıklatan Bangood Kurnazları...

Başlatan HexfeT, 15 Ekim 2021, 18:16:45

HexfeT

Uzun süre önce bu elemanın birkaç videosuna denk gelmiştim. Kendi çapında bir şeyler öğrenip uygulamaya ve anlatmaya çalışıyordu. Geçen tesadüfen yine gördüm, işlerin boyutu değişmiş. Eskiler "biti kanlanmış" derler ya hani.

Amatör ruh gitmiş, mesele tamamen bangood ürünü tanıtımı ve ticarete dönmüş. Yine eyhallah fakat, işe hile hurda karışıyor ve bunu ayırt edemeyecek insanlara boş hayallerle para harcatılıyorsa o zaman sıkıntı var. Böyle şeyler görünce kayıtsız kalamayıp acayip sinirleniyorum. "Yahu bana ne" deyip geçemiyorum.

Önce bir esnek güneş paneli videosu gördüm. Düzenekte panel, mppt şarj cihazı ve batarya var. Eleman panelden aldığı gücü şöyle hesaplıyor; Panelin yüksüz gerilimi x mppt'nin yükte çıkış akımı (girişi değil, çıkışı ölçüyor uyanık) Hiçte o kadar cahil biri değil, açıkça hile yapıyor. Bir de panel hücrelerini "Dünyanın en iyisi Sunpower marka" diye anlatıyor. Sunpower bir Amerikan şirketi ve bahsi geçen ürününün fiyatı bunun 7-8 katı.

Az önce iki tane rüzgar türbini videosuna baktım. Aşağıdaki videoda zaten kabak gibi görünen bir redresör var. Güya türbinden 25-30A akım alırken kadrajın köşesinde nal gibi pabucunun bağlı olduğu görünüyor.

Yorumlarda "1800W türbinden iki tane aldım, neredeyse fırtına kopacak, 2-3A alabiliyorum" diyen var. Adam bunu izleyip ikna olmuş ve 7-8bin TL harcamış. Dolandırıldığının farkında değil. Kanal sahibi tarafından aldığı ürünün arızalı çıktığına ikna ediliyor ve üstüne bir de teşekkür ediyor. Bu yapılan suç sayılmalı, başvurulabilecek bir merci olmalı, bir cezası olmalı. Yazık...

Olumsuz yorum yapıp insanları uyaramıyorsunuz. Kanal sahibi size engel koyuyor ve farketmiyorsunuz bile. Yazdığınız yorumları sadece kendiniz görebiliyorsunuz. Yutup ne kadar da demokratik bir platform değil mi?  :)

Videoları izleyecek olursanız en azından "rapor et" deyip dolandırıcılık olarak işaretleyip yollayın.muhendisbey

Kubilaylaylom Ver 2.0
Sürüm Notları
*Daha yenilikçi bobin sarımı
*Rüzgarla dönen şaft
*Trü Ampermetre ile ölçüm
*(B)indirim kodu

Şakası bir yana şikayet yolu açık, video'yu kaynak göstererek şikayet etmesinde hiçbir problem yok. Bilirkişi atanır, bilirkişi kimin lehine karar verirse karşı taraf ceza alır. Yalan reklam yapmak, yanıltıcı paylaşımlarda bulunarak kar sağlamak suçtur.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

HexfeT

#2


Yukarıdaki elemanı izleyip 1800W türbin aldığını düşünen vatandaşın videosu;