Soft Start, Stop Hardware Entegre Arıyorum

Başlatan Melih1802, 19 Ekim 2021, 11:23:31

Melih1802

Bir tasarımda 3Faz 380vac motor için, SoftStart ve hatta varsa SoftStop Hardware entegre arıyorum.
Bu entegre özellikle programlı olmasın istiyorum.

Bu işe yarayacak Hardware yapıda bu işe yönelik üretilmiş bir entegre var mıdır?

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Melih1802

Alıntı yapılan: z - 20 Ekim 2021, 17:44:57Kac tane lazim?

Bir proje için 3x380 input 3x380 çıkışlı, 2.2kWa motor için bir sürücü arayışı içindeyim. Bulduğum tüm sürücüler hedef maliyetin epey üzerinde çıktığından bir şekilde IPM ile çözüm arıyorum. Olay budur.

Söz konusu modül veya entegre bir IPM i benim vereceğim START/STOP, HIZ ve YÖN bilgisi dışında başka bir komut vermeden işini yapacak.

Ürün bu işlemleri yapar ve STABİL çalışırsa yıllık en az 100-200 Adet arası ( başlangıç için ) gerekecek.

z

Forumda bir ara paylasmistim. Freescale'in bir cipi vardi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Cemre.

Merhaba, tarif ettiğiniz ürün NXP MC3PHAC.
https://www.nxp.com/docs/en/white-paper/MC3PHACWP.pdf

Özel değilse hız kontrol cihazlarını araştırdığınızda nasıl bir fiyat aralığı ile karşılaştınız?

Melih1802

Alıntı yapılan: Cemre. - 20 Ekim 2021, 21:46:47Merhaba, tarif ettiğiniz ürün NXP MC3PHAC.
https://www.nxp.com/docs/en/white-paper/MC3PHACWP.pdf

Özel değilse hız kontrol cihazlarını araştırdığınızda nasıl bir fiyat aralığı ile karşılaştınız?

MC3PHAC malesef OBSOLETE olmuş. Bu sebeple tedariği zor ve bulunanlarda güvenilmez durumda, üstelik yerli bir satıcıda tanesi 1500TL ve 2 Tane var.

Sürücü olarak DELTA fiyatına baktım birde urhanshop ta 1600TL ye bir sürücü buldum. Yine' de bu fiyatlar pahallı.

Cemre.

Monofaze 230V beslemeli hız kontrol cihazlarının fiyatları kıyasla daha uygundur, belki bütçenizin içinde kalır, bir bakın isterseniz.

tunayk

Proje boyutunu ve süresini  bilmiyorum ancak yine de piyasada var olan ürünlere eşdeğer kalitede ve daha ucuza 3Faz sürücü tasarlamak ve bunu üretmek kolay iş değil.
Bunun total maliyetini iyi düşünmek gerek. Her ne kadar piyasadaki ürünler birim fiyat olarak pahalı olsa bile total de daha uygun olabilir.

Herşeye rağmen bunu başarabilirseniz güzel bir deneyim olur. Tebrik etmek gerek.

MC_Skywalker

Siemensin soft start röleleri işinizi görmüyor mu?

Okan AKÇA