18F45Q10 serisi pic'de dikkat etmem gereken nedir?

Başlatan zuzunin, 25 Ekim 2021, 13:55:59

zuzunin

18F46K22 ile yaptığımız bir motor kontrol kartını 18F45Q10 ile değiştirdik. Pinler vs her şey aynı ancak CCP1 ve CCP2 pinleri çalışmıyor. Farklı bir pic'e geçtiğimizde dikkat etmemiz gereken en öncemli şeyler nedir bilgisi olan var mı? Gözden kaçırdığım şey ne acaba?

Mucit23

Sigorta ayarlarını kontrol edin. O CCP1 ve CCP2 çıkışları default olarak başka bir pine atanmış olabilir. En son hatırladığım kadarıyla yeni nesil piclerde bu tarz durumlar vardı.

dumansiz

Register isimleri değişebilir.
Çevresel üniteleri kontrol eden kontrol registerlarının isimleri, bit sıralaması değişebilir.
Bayrakların bulunduğu registerlar değişebilir.
"K22" işlemcisinden, "Q10" işlemcisine geçmişsin.
Ben "K22" işlemcisinden, "K40" işlemcisine geçmiştim. Tahminimden daha fazla zamanımı almıştı.
İşlemciler "pin to pin" olabilir ama "register to register" değil :)

zuzunin

Cevaplar için teşekkür ederim dediklerinizi kontrol edeceğim.

yas

Konfigürasyon bitlerinin varsayılan değerleri en çok dikkat edileceklerin başında geliyor. 2-3 hafta önce eski bir kartımızdaki mcu yu pin to pin olan yeni nesil bir mcu ile değiştirdim en az 3 gün uğraşmışımdır. Hata "xinst=ON" olmasından dan kaynaklı çıktı. Hatayı ben tespit edemedim, yabancı bir forumdan bir kullanıcının dikkati ve önerisi sayesinde soruna ulaştım. Her ne kadar insana Pin to Pin aynısının yenisi gibi gelse de microchip in yeni nesilleri önemli ölçüde farklılar arz ediyor. Bir çok register ayarları varsayılan olarak açık geliyor.

fahri-

Ben kullanıyordum bu entegreyi. Ama şu anda tedarik problemi var. Digikeyde üretici tedarik süresi 52 hafta görünüyor. Biyerlerden stok bulmadıysanız eğer.

ertuğrul54

ne demişler elektronikçi atalarımız datasheet datasheet  ;)  şaka bir yana işlemci değiştiriyorsun mutlaka registerlerde deşişim gösterir bende 18f4431 den cayacağım ama  ucuz eşdeğer işlemci bulamıyorum ne 120 tl bir işlemciye mi verilir

sadogan

#pin_select CCP2OUT=PIN_B4
#pin_select CCP1OUT=PIN_B5

   setup_timer_2(T2_DIV_BY_1 | T2_CLK_INTERNAL,249,1); 
   setup_CCP1(CCP_PWM);
   setup_CCP2(CCP_PWM);
Bu şekilde kullanıyorum.
ilgili pwm pinleri output da yapmak gerekiyor.