Yalitkan malzemeler nasil polarize olur?

Başlatan z, 27 Ekim 2021, 17:30:32

JOKERAS

Yine mi Atomu Parçalıyorsunuz?:)

z

Alıntı yapılan: Yuunus - 29 Ekim 2021, 18:19:51lakin kutle cekim kuvveti ile elekteomanyetik alan kuvveti ayni degil diye biliyorum, yaniliyor da olabilirim belki ama yillardir bunun izahini yapamamalarinin nedenide biraz bu, yapabilselerdi yapay yercekimi icad olurdu bu zamane kadar, bunun guzel bir deneyi vardi, cavendish experiment

Farkeden bir sey yok. Macro boyutta kutle cekim gezegenleri yorungeden saptiriyor, mikroboyutta elektrik alani elektronu saptiriyor.

Onemli olan kutleye bir kuvvet etkimesi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

asma

Alıntı yapılan: z - 29 Ekim 2021, 10:55:44Kim diyordu elektronlar donmez gezegenler donmez hepsi yalan diye.

Genellemiyelelim hocam.
Şimdi dünya düz (tabak ya da tepsi gibi) ve kendi etrafınada ya da güneşin etrafında dönmüyor. Güneş , yıldız, gezegen ,uydu dephi bizim etrafımızda pervane.  ;)
Dünya dönerse biz düşeriz.

Bunu ara sıra evangelistler ortaya atıyormuş.

Ben sadece atom modeli ile ilgili bildiklerimiz için "hepsi yalan" yazdım.

z

Dunya duzdur teorisinin yanlis oldugu ispatlandi.

Bildiginiz/gozlemlediginiz gibi kediler masa gibi duz bir yuzeye ciktiginda o yuzeydeki atilabilecek ne varsa hepsini patileriyle atarlar.

Eger dunya duz olsaydi dunyada milyonlarca kedi oldugu dusunulurse atilabilecek her seyi patileriyle duzlemsel dunyadan atar uzaya dusururlerdi.

O yuzden siz o evangelistlerin soylemlerini dikkate almayin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com