Mouse kursoru yazilimla bir yere tasiyip yazilimla tiklama yaptirmak.

Başlatan z, 03 Kasım 2021, 14:57:36

z

SetCursorPos(xr,yr); Bekle(5);
mouse_event(MOUSEEVENTF_LEFTDOWN, 0, 0, 0, 0);
mouse_event(MOUSEEVENTF_LEFTUP, 0, 0, 0, 0);

Seklinde mouse kursoru xr,yr koordinatina tasitip tiklama yaptiriyorum.

Bu islem kendi win10 makinamda sorunsuz calisiyor.
Fakat isyerindeki win10 makinamda sadece kursor tasiniyor fakat tiklama islemi gerceklenmiyor.

Isyerindeki makinalarimiz guvenlik policeleri ile siki sikiya yasaklamalara maruz.

Basima gelen olayin bu guvenlik onlemleriyle alakasi olabilir mi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

ayni islemi SendInput ile yaparsam

SendInput geri donus degeri 2 olarak geliyor.
GetLast Error ile hataya bakmak istersem 0 okuyorum.

Bu 2 geri donus degeri ne anlama gelmektedir?
Get Last Error ile hatayi string olarak goremezmiyim?

dnacikaya

Güvenlik sertifikalarına rağmen win10 geliştirici modunu açabilir ve yönetici olarak çalıştırırsanız belki istediğiniz işlemi yapabilir win10.

z

Yok makineler uzerinde sadece basit kullanici yetkimiz var. Lokal makineye admin bile olamayiz.

muhittin_kaplan

MOUSEEVENTF_LEFTDOWN şu olaylar windows api lerinden yararlanıyor. Muhtemelen keylogger engellemek için birşeyler kullanıyor yöneticiniz.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/api/winuser/nf-winuser-mouse_event

z

Kodumu defalarca denedim. Kendi makinamda istedigim gibi davraniyor. Ama yasaklarla cevrelenmis makinada ise yaramiyor.

Mouse Popup menu uzerine geliyor tiklayinca secenekler cikiyor. Seceneklerden birinin ustune de gonderiyorum fakat o secenegi tiklamiyor popup menu kaybolouyor.
Secenegin ustune ziplayarak da gitmiyorum. Sanki elle ilerletiyormusuz gibi pixel pixel kursoru ilerletiyorum.

Fakat kendi makinamda hic sorun yok.