LCR metre

Başlatan z, 09 Kasım 2021, 00:53:24

z

Hangisini alacagima karar veremiyorum.

En ucuzu en pahalisinin yaklasik yarisi kadar fiyata.

Gorunurde degisen birinde dogruluk 0.1 %  200Khz digerinde 0.15% 10Khz

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

sinus

Analog discovery ile ölçüm yapılabiliyor. Empedans, admitans, ıvır zıvır ölçümü de yapıyor. Belirli aralıkta (frekansta) grafik çizdirme vs vs.

Cihaz aslında yeterli hızlara sahip fpga ile yönetilen analog ve dijital I/O lardan ibaret. Kendi scriptinizi, matematiksel fonksiyonlarınızı yazabilirsiniz. Masaüstü versiyonları da var.

Üst düzey ölçüm istemiyorsanız yeterli bence.

Yuunus

@z hocam zamaninda osiloskop alirken 2 kanal ucuz diye onu almistim, simdi 3. kanal her lazim oldugunda ulan niye 4 kanal olani almadim diye ic geciririm, o yuzden lazimsa kiy paraya al ama birkac kez kullanip bir koseye atacaksan yazik etme parana ;)

z

Mutfaktaki elektrikli firinin direnci kac ohm cok merak ediyorum. Onu olcecem.

yas

Alıntı yapılan: z - 20 Kasım 2021, 22:27:14Hangisini alacagima karar veremiyorum.

En ucuzu en pahalisinin yaklasik yarisi kadar fiyata.

Gorunurde degisen birinde dogruluk 0.1 %  200Khz digerinde 0.15% 10Khz

İyi incelemek lazım. Belki sadece ticari bir numara olabilir, donanım aynı olup yazılımsal olarak bir fark olabilir. Tıpkı 50MHz rigol ds1054z modellerde olduğu gibi key i girip 100MHz ds1104z modeline (+ opsiyonlar) dönüşmesi gibi.

Yuunus

@z yurtdisindan getirtebilirsen ikinci el

Yuunus

z

Nasil getirtilir?

Bugune kadar hic yurt disindan cihaz getirtmedim. En ufak bilgim yok.

Yuunus

@z fellik fellik gezen sensin bana mi soruyon. :D

Yuunus

https://ebay.to/3Cy0mEt

bak bide bu var, burdaki uyduruk cihazlara on basarlar, biraz eski ama.

z

80'li yillarda bu cihazlar Turkiye'de bazi devlet kuruluslarinda vardi. Hurdacilara dusmus ya da dusmek uzeredir.

yas

Düşmüşlerdir mutlaka, bir ara bende bakıyordum. Bizim hurdacılarda teknolojiye ayak uydurdu çoğu sahibinden sitesi üzerinden satıyorlar ama fiyatlar 30000 tl mertebelerinde.

analog06

Hocam twintex in 200 kHz modeli mevcut çalıştığım şirkette geçen sene böyle bir ihtiyaç için şirkete ben aldırtmıştım bir sorununuz varsa cevaplayabilirim.

z

Alıntı yapılan: analog06 - 21 Kasım 2021, 21:01:20Hocam twintex in 200 kHz modeli mevcut çalıştığım şirkette geçen sene böyle bir ihtiyaç için şirkete ben aldırtmıştım bir sorununuz varsa cevaplayabilirim.

Memnuniyetinizi sorayim oncelikle.
Degeri bilinen RLC elemanlari ile (etalon malzeme) cihazi test ettiniz mi?

Elinizdeki cihazin 10 Khz ve 30 Khz modelleri daha ucuz.

Pisman olmaktan korktugum icin karamsarim.

Twintex 200Khz modeli Turkiye piyasasinda yok, ona esdeger oldugu soylenen bir baska firmanin urunu var. Siz nereden aldiniz?

analog06

Alıntı yapılan: z - 21 Kasım 2021, 22:17:32Memnuniyetinizi sorayim oncelikle.
Degeri bilinen RLC elemanlari ile (etalon malzeme) cihazi test ettiniz mi?

Elinizdeki cihazin 10 Khz ve 30 Khz modelleri daha ucuz.
C
Pisman olmaktan korktugum icin karamsarim.

Twintex 200Khz modeli Turkiye piyasasinda yok, ona esdeger oldugu soylenen bir baska firmanin urunu var. Siz nereden aldiniz?
Cihaz ölçüm doğruluğu yüksek bana sorarsanız.

11 ay önce "tds mühendislik" isimli firmadan sipariş etmişiz.