Linux ta VS COde ile ARM programlama (STM32) nasıl?

Başlatan MC_Skywalker, 14 Kasım 2021, 12:09:59

MC_Skywalker

Java tabanlı Eclipse IDE'ler (AC6) benim Celeron işlemcili laptopta kitlenme yapıp sorun çıkarmakta.  VS code ile deneme yapan oldu mu? Bir çok eklenti var VS Code için ama hangisi güvenli vesağlıklı kestirmek zor?

Şimdiden teşekürler.

Farukk

stm32-for-vscode sanırım bu iş için biraz daha kolay. Bildiğim kadarı ile CubeMX ile beraber kullanılabiliyor. Bunun dışında PlatformIO IDE'yi görmüştüm eklenti olarak. Bu IDE farklı platformları da destekliyor ancak kullanımı bana biraz karışık gelmişti. STM'nin CubeMX ile entegre olan kendi derleyicisini kullanmayı denediniz mi?

e-zeki

ben vscode'da keil projelerini çalıştırmak için denemiştim fakat dosyaları linklerken "code suggestion" özelliği bağlı dosya mantığıyla çalışmadı. herhangi bir foknsiyonu herhangi bir dosyada tavsiye listesinde görüp çağırıyor ve hata vermiyordu. Aslında editör olarak keil'e bin basar ama kullanamamıştık. bir daha da denemedik.

MC_Skywalker

Tavsiyeleri için herkeze teşekürler.

AC6 ile bayağı uğraştım ama kitlenmesi sorununu çözemedim. Az önce STM32Cube IDE'yi yeniden kurdum VS Code uğraşmaktan vaz geçtim. Basit bir led flash kodu yazıp derleyeyim bakalım kitlenme vb olacak mı? birde u-link'in sürücülerine bakayım. olmaz ise cube programmer ile seri porttan programlamamyı denerim.