Beleş sunucu

Başlatan foseydon, 03 Aralık 2021, 20:00:01

foseydon

https://www.oracle.com/cloud/free/

oracle beleş cloud sunucusu dağıtıyor. kaçırmayın derim. kendi web sitelerini barındıran arkadaşlar var, vps'e para ödemesinler. benim hesap az önce açıldı, az kurcuklayayım deneyimlerimi paylaşırım.

power20

...fare kapanında olur.

MC_Skywalker

Anormal derece de kişisel veri isitiyor. :du:  :(

foseydon

@MC_Skywalker
hangi kısmı anormal hocam. normal bir vps alırken vereceğinden fazlasını istemiyor.

@Kılıç

Bedava derken parasız. Elbette adamların bu işten bir kazancı var. hem ürününü daha popüler hale getiriyor, hem de potansiyel müşteri çekiyor. sunulan hizmet çok iyi, ben ilerde ek yapmaya ihtiyacım olursa başka yere gitmem paketi yükseltirim. şahsen beni kazandılar.

--

kısaca hizmete gelirsem. aşırı derece iyi. 200gb disk, 16 çekirdek arm ampere, 10 gb ek depolama vs. bir sürü kaynak veriyor. İşin güzel kısmı sen bu kaynakları bölerek sanal sunucu(lar) oluşturuyorsun. Yani birden fazla sunucu oluşturup kullanma şansın var. Limit içinde kaldığın sürece sıkıntı yok. fazla iyi.

ziyaretci

1 hafta önce a1** marketten 12'li yumurta aldım. Kasaya geldim; "Eğer iki tane 6'lı paketli yumurta alırsanız 3,5 TL daha ucuza gelecek." dedi. "İstemiyorum." dedim. Israr etti, iyi tamam getirin dedim.

Daha önceden aynı marketten 12'li yumurta almıştım. Evde birkaç tane vardı. 6'lı paketi açtım. Ne göreyim, 6'lı paketteki yumurtalar daha önceden aldığım 12'li paketli yumurtalardan %30 daha küçük.

Yani saygıdeğer Romalılar, bu devirde kimse kimseye bedava bir şey vermez. Bak google bedava hesap dağıtıyor ama youtube'da veya diğer platformlarda reklam izlemekten kaçamıyoruz. "Big Data" vermekten kaçamıyoruz.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: erkantr67 - 04 Aralık 2021, 00:14:441 hafta önce a1** marketten 12'li yumurta aldım. Kasaya geldim; "Eğer iki tane 6'lı paketli yumurta alırsanız 3,5 TL daha ucuza gelecek." dedi. "İstemiyorum." dedim. Israr etti, iyi tamam getirin dedim.

Daha önceden aynı marketten 12'li yumurta almıştım. Evde birkaç tane vardı. 6'lı paketi açtım. Ne göreyim, 6'lı paketteki yumurtalar daha önceden aldığım 12'li paketli yumurtalardan %30 daha küçük.

Yani saygıdeğer Romalılar, bu devirde kimse kimseye bedava bir şey vermez. Bak google bedava hesap dağıtıyor ama youtube'da veya diğer platformlarda reklam izlemekten kaçamıyoruz. "Big Data" vermekten kaçamıyoruz.

Kasa arkası bilmem kaç para alışveriş yapana indirimli dedikleri ürünlerin de hepsinde benzer şekilde gramaj oyunu var.

Arkadaşlara katılıyorum bir ton izin 3ncu taraflara paylaşım vs istiyor. Sıkıldım zaten bıraktım kayit olmayı iptal ettim.

Andromeda

.. bu sunucu resim depolama dışında ne yapar.. mesela internetten kontrol cihazı yapsak.. 3-5 tane çevremize versek.. bu iş için kullanılır mı?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

foseydon

Alıntı yapılan: Andromeda - 04 Aralık 2021, 16:02:39.. bu sunucu resim depolama dışında ne yapar.. mesela internetten kontrol cihazı yapsak.. 3-5 tane çevremize versek.. bu iş için kullanılır mı?

- web sitesi barındırabilirsin
- vpn kurup erişemediğin sitelere erişebilirsin
- e-posta sunucu kurup kendi e-posta'larına hükmedebilirsin
- dosya depolama/paylaşma için kullanabilirsin

ve dediğini de yapabilirsin. sunucu dediğin şey, internete bağlı sabit IP'ye sahip bir bilgisayar. istersen uzaktan bağlan üzerinde programala yap. istersen içinde program koştur, millet bağlanıp o programı kullansın. kısaca, sen ne istersen onu yapar.

devrecii

Şuna üye olmayı başarabilen var mı ?  Kaç defa denediysem bu çıktı.

Alıntı Yapİşlem gerçekleştirilirken hata oluştu
Kaydınızı tamamlayamıyoruz. Genel kayıt hatalarının nedenleri şunlardır: (a) Ön ödemeli kartlar kullanmak. Oracle yalnızca kredi kartı ve ATM kartlarını kabul eder (b) Bilerek ya da bilmeden konumunu veya kimliğini gizlemek (c) Eksik veya hatalı hesap detayları girmek. Bu sizin için geçerliyse lütfen yeniden deneyin. Aksi halde, Oracle Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Andromeda

Alıntı yapılan: foseydon - 04 Aralık 2021, 16:10:42- web sitesi barındırabilirsin
- vpn kurup erişemediğin sitelere erişebilirsin
- e-posta sunucu kurup kendi e-posta'larına hükmedebilirsin
- dosya depolama/paylaşma için kullanabilirsin

ve dediğini de yapabilirsin. sunucu dediğin şey, internete bağlı sabit IP'ye sahip bir bilgisayar. istersen uzaktan bağlan üzerinde programala yap. istersen içinde program koştur, millet bağlanıp o programı kullansın. kısaca, sen ne istersen onu yapar.
.. ne güzelmiş ya...bir denemek lazım aslında ama..
kullanımı kolay mı..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

power20

Kullanımı zordur. Başka yerden benzer bir hizmet satın almıştım. Defalarca uğraştım. Kullanamadan süresi bitmişti. 
 Bilmediğim yabancı olduğum çok fazla şey vardı. 

Alıntı yapılan: Andromeda - 04 Aralık 2021, 20:53:29kullanımı kolay mı..

Andromeda

.. madem bu bir bilgisayar..
peki karşımızda windows benzeri bir işletim sistemi mi var?

tunayk

Alıntı yapılan: devrecii - 04 Aralık 2021, 16:58:09Şuna üye olmayı başarabilen var mı ?  Kaç defa denediysem bu çıktı.

Ben de epey denedim ancak hep aynı hatayı alıyorum.  Benim denemelerimde sanal kart ve normal bankamatik kartı ile de kayıt yapmayı denediysem de başarılı olmadı. Hatta kart hareketlerinde 0.85EUR işlem yapılıyor sonra iptal oluyor ama yine de olmadı. Ad soyad bilgilerini kart ile aynı da verdim farklı da verdim yine olmadı.

Daha önce AWS ve Googgle da sorunsuz olarak denemiştim.  Bunların verdiği imkanlar biraz daha fazla olunca illa gerçek kradi kartı istiyor galiba  :D

MC_Skywalker

Ben Google eminin Kaggle sitesine üye oldum bu kadar izin istemedi. Ücretsiz haftalık 36 Saat GPU ve 20 Saat TPU süresi veriyor. Aynı şey değiller ama maliyet karşılaştırması bakımından.

Umarım Oracle daha önce Solaris ve MySQL de yaptığı gibi önce beleş deyip sonradan ben vazgeçtim paralı yaptım demez.

Andromeda

.. bedava ise neden kredi kartı istiyor?