Beleş sunucu

Başlatan foseydon, 03 Aralık 2021, 20:00:01

foseydon

- hesabını işlemi yaptıktan sonra hemen açılmıyor. otomatik bir süreç yok. bir çalışan inceliyor, elle onay veriyor, hesabınız sonra açılıyor. olmadı diyen arkadaşlar daha sonra maillerine baksınlar, muhtemelen hesaplari açılmıştır.  bu arada bankamatik kartı oluyor. illa kredi kartı vermek zorunda değilsiniz.

- kullanimi benim icin cok zor olmadi. Ama ben halihazirda kendi sunucumu yonetiyorum. uzerinde mail, web sunucu, vpn vs. var. VPS hizmetini aldigim yer bana bir IP adresi ve kullanici/sifre veriyor. bunlari kullanarak sunucuma baglaniyorum. burada sanal sunucuyu hizmet aldigim yer olusturuyor ve bana IP bilgisini veriyor. Buradaki fark sanal sunucuyu ben olusturuyorum. sonraki islemler ayni. sisteme girdiginizde karsiniza bir panel geliyor zaten. bu panelin uzerinden islerinizi hallediyorsunuz. en alt kisimda da terimleri vs ogrenebileceginiz bilgilendirici yazilarin oldugu bir kisim var. Asağı ekliyorum ekran görüntüsünü. Ben önce yazıları okudum. sonra deneme amaçlı 2 tane sunucu oluşturdum. youtube üzerinde de kaynaklar var. Biraz uğraşinca yapilmayacak birşey değil.