MCU ile devre geliştirirken sanal panel kullanmak

Başlatan z, 05 Aralık 2021, 12:37:53

z

MCU yazılımı geliştirirken seri port ile terminal programına bağlanmak ya da donanıma LCD bağlamak hata ayıklamayı kolaylaştırır.

Bu amaçla geliştirdiğim Android uygulaması biraz daha janjanlı panel ile çalışmaya imkan veriyor.

Detaylar: http://www.cncdesigner.com/wordpress/?p=10236

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

power20

Yazacağımız program, bu sizin programın pot, display ve LED kabul formatına uydurulacak öyle mi?

Terminal programı bence daha iyi gibi geldi. Lamba yanacağına LED on yazsın yeterli

z

Led icin sorun yok. Led On yazsa da olur.

Tersine terminalden MCU yazilimina pot degeri gondereceksen, ya da buton degeri gondereceksen ne yapacaksin? Gelen text vs icinden veri mi ayiklayacaksin?

Benim panelimde her telefonda hem de MCU da 64 byte lik dizi var.

Siz led degiskenine deger yaziyorsunuz. Yada Telefonda tusa basildiginda 64 bytelik arrayde ilgili alana 1 yazilyor.
Ardindan karsi tarafa 64 byte blok gonderiliyor. Bunun icinde buton,  switch, pot degerleri dahil.

Tersine MCU, panele veri gondermek istedigi display degerlerini, yanmasi yada sonmesi gereken led degerlerini ve de text alaninda belirmesini istedigin text mesaj degerlerini gene 64 bytlik diziye koyuyor yolla dediginde telefonda hepsi beliriyor.

Yapilmasi gereken 64 byte veri blogu alip veren yazilim yapmak.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com