Philips 24PHK4000 TV favorilerin silinmesi

Başlatan COM1, 12 Ocak 2022, 18:15:59

COM1

Yaklaşık 5 senelik kullanımdan sonra favori modundan çıkarak tüm kanalları göstermeye başladı. Bazen de favorilerin kendiliğinden silindiği görülüyor. Kumanda pili değişti. TV fabrika değerine sıfırlandı yeniden uydu, kanal ayarlandı. Durum aynı.
Şuan Kanalı seçmek için 321 gibi tüm kanal listesindeki numarayı giriyoruz.

Acaba tamiri nasıl olur?  EEprom arızası mıdır? 

Sozuak

Guncellemesi var mi arastirin. Bu markanin tvleri yazilim sorunlu . Ne menu yapisi ne fonksiyonlari duzgun degil. Anneminde 24 inc modeli var gidip ayarlayasim bile yok kendi hallediyor. Kanallar kayboluyor favoriler genele donuyor.

COM1

#2
Son güncellemeyi tarif edildiği şekilde USB bellekten yükledim.

https://www.philips.com.tr/c-p/24PHK4000_12/4000-series-digital-crystal-clear-oezellikli-ince-led-tv/destek


Bir de ilgili forumdan resimdeki ayarı uyguladım.

İşe yarayıp yaramadığı bir kaç gün sonra anlaşılır.
Sozuak

Bilgilendirme için teşekkürler. Ne filips miş arkadaş utandım yazdıklarımdan kıymetini bilmek lazım. En kaliteli tv imiş haberimiz yokmuş. En kaliteli donanım ama yazılımı becerememişler herşeyi yapıp. Akıl alır gibi değil.

elektronik

Bizimde vestel kanalları kaç defa ayarladım birde bakıyorum ayarlar değişmiş nerdeyse camdan dışarı atacaktım sonra öğrendimki otomatik güncellemeyi kapatmak gerekioyrmuş kapatınca sorun kalmadı.

digi_micro

Alıntı yapılan: Sozuak - 13 Ocak 2022, 22:11:55Bilgilendirme için teşekkürler. Ne filips miş arkadaş utandım yazdıklarımdan kıymetini bilmek lazım. En kaliteli tv imiş haberimiz yokmuş. En kaliteli donanım ama yazılımı becerememişler herşeyi yapıp. Akıl alır gibi değil.

Philips eskiden kaliteli idi. 2011 de Honkong lu TPV Technology adlı monitor firmasına satıldı. TV kalitesini belirleyen en önemli etken paneldir. Philips panel üretiicisi değil, Çinli üreticilerden temin ettiği panellerle üretim sağlıyor.

Sozuak

#6
Philips, LG ile ortak panel üretiyor (Bunu da satmışlar LP Display olmuş)  ama geçen ofisten bir arkadaşta  LG 4k 55" tv sinin ledlerini değiştirmemi rica etti. Paneli Çin firmasına ait çıktı. Yani kendi panelini kullanmıyor olmasına şaşırmam.

Bu arada %70 TPV, %30 Philips ortaklığı.

Bak konuya nerelere geldi. Hangi firma nerede kiminle ne iş yapıyor bilgileri tazeledik :)

COM1

Alıntı yapılan: Kılıç - 13 Ocak 2022, 21:56:55... bir kaç gün sonra anlaşılır.

İşe yaramış. Sorun çözüldü