STM32H7 BOOT0 Pini GND'ye bağlamadan kodlama

Başlatan farmst, 31 Ocak 2022, 11:44:48

farmst

Merhaba arkadaşlar, PCB tasarımında yaptığım bir hata sonucu STM32H743VIT6 işlemcisinin BOOT0 pininin GND bağlantısı yok. Kart üzerinde atlama yapmak istemiyorum, STM32 kodlaması konusunda da çok tecrübeli değilim. Bu işlemcinin BOOT0 pinini GND'ye bağlamadan yazılımsal bir yolla kodlanması için bir yol varsa yardımcı olabilir misiniz?

kimlenbu

mcu'dan mcu'ya değişmekle birlikte boot0 pini gnd'ye bağlı değilse de program atarsın. swdio, clk, reset, gnd bağlı olsun yeterli. Esas sıkıntın çalışma esnasında olur.

Tagli

Merak edip dokümanına baktım çünkü bazı STM32'lerde daha fazla seçenek olabiliyor diye biliyorum.

Bu işlemcide anladığım kadarıyla şöyle bir durum var: BOOT pininin 0 veya 1 olması durumunda hangi adreslerden boot edileceği BOOT_ADD0 & BOOT_ADD1 isimli option byte'lar ile değiştirilebiliyor. Fabrika çıkışında bunlardan biri flash başını, diğeri fabrika bootloader'ını gösteriyor. Emin değilim ama belki ikisi de flash başını (0x8000000) gösterecek şekilde ayarlanırsa pin 0 da olsa 1 de olsa flash'tan başlaması sağlanabilir. Ancak bu durumda fabrika bootloader'ına girmek mümkün olmayacaktır.
Gökçe Tağlıoğlu