Eski tip 2.5" ata HDD

Başlatan z, 02 Şubat 2022, 20:22:09

z

Bir arkadasimin resimde gorunen HDD'ye ihtiyaci var. Elinde bu HDD olup satmak isteyen olursa haberlesebilirmiyiz?

Sorun: HDD bozulmus ve oncelikle HDD'yi ayaga kaldirmak istiyorlar. Bunun icin mumkun olur da ayni HDD yi bulabilirlerse kart degistirecekler.

Olmazsa da Max 10GB kapasitede 2.5" ATA HDD ariyorlar. HDD icindeki verileri bir baska cihazdan elde etmeye calisacaklar.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

MC_Skywalker

40GB lik bir HDD var

z

Malesef sistem max 10GB HDD taniyormus.

brandice5

Diskin boyutunun büyük olması bir sorun teşkil etmez. fdisk ile diski istediniğiz boyutta formatlayabilirsiniz.
Yani 100GB diski fdisk ile 10GB olarak formatlamak mümkün, 10GB dan büyük herhangi bir disk kullanılabilir.

Sozuak

Düşük değer gerekince diskpart ile istenen boyutta partisyon oluşturup geri kalanı görmeden mutlu mesut birliktelikler mümkün olabiliyor eski sistemlerde.

Aynı zamanda yazmışız:) ben biraz geç gönderdim sanki ukalalık yapar gibi olmuş kusura bakma @brandice5

yas

Makine eski 486 gibi bir şeyse görmeye bilir. Hatta bazı pentium ile çalışan ana kartların bios u bile tanımayabilir. Eğer yeni hard diski bios görürse @brandice5 ve @Sozuak ın belirtiği şekilde yapılabilir. @z hocam covid temaslı olmam sebebiyle pazar gününe kadar izolasyondayım. Eğer çok acil değilse iş yerine gidince hurdalara bakayım resimdeki HDD yi gözüm bir yerden ısırıyor, bende olabilme ihtimali var gibi.

yas

adogsm

20 ve 30gb var bendede malesef

Yuunus

sistem belki PC olmayabilir, bu tip disklerle calisan eski fpga tarzi kontrol kartlari gormustum, sistemi kendilerine gore hazirladiklari icin de en ufak donanim degisikliginde sistem hataya dusuruluyordu, bilincli olarak.

yas

Alıntı yapılan: Yuunus - 02 Şubat 2022, 23:31:50sistem belki PC olmayabilir, bu tip disklerle calisan eski fpga tarzi kontrol kartlari gormustum, sistemi kendilerine gore hazirladiklari icin de en ufak donanim degisikliginde sistem hataya dusuruluyordu, bilincli olarak.

Bende rohde&schwarz marka test cihazı olduğunu düşünüyorum.

z

Cihaz CNC ama markasini modelini bilmiyorum.

Sozuak

Cf ide cevirici adaptor alip 4gblik flash kartla isi cozmek lazim. Cf kartlar da ide arabiriminde, fiziksel olarak cevirmek yeter buyuk ihtimal.