Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Pikatel IP Kamera

Başlatan sezgin, 24 Şubat 2022, 21:42:06

sezgin

Merhabalar, elimde oldukça eski Pikatel Bobo modeli bir IP kamera var. Uzun zaman sonra kullanmaya karar verdim ancak kamera görüntüyü Java üzerinden iletiyor. Android ise Java kodlarını tamamen bloke ettiği için görüntüyü alamıyorum. Bu konuda ne yapabilirim sizce, yeni kamera almak çözüm olarak duruyor ama sapasağlam kamerayı da hurdaya ayırmak istemiyorum. Teşekkürler.

ByTEK

Alıntı yapılan: sezgin - 24 Şubat 2022, 21:42:06Merhabalar, elimde oldukça eski Pikatel Bobo modeli bir IP kamera var. Uzun zaman sonra kullanmaya karar verdim ancak kamera görüntüyü Java üzerinden iletiyor. Android ise Java kodlarını tamamen bloke ettiği için görüntüyü alamıyorum. Bu konuda ne yapabilirim sizce, yeni kamera almak çözüm olarak duruyor ama sapasağlam kamerayı da hurdaya ayırmak istemiyorum. Teşekkürler.

o modeli bilmiyorum ama rtsp bağlantısı destekliyorsa IP üzerinden VLC Player ile bile görüntü alabilirsin. onu araştırman daha mantıklı olacaktır.

sezgin

Alıntı yapılan: SercanTEK - 25 Şubat 2022, 09:08:13o modeli bilmiyorum ama rtsp bağlantısı destekliyorsa IP üzerinden VLC Player ile bile görüntü alabilirsin. onu araştırman daha mantıklı olacaktır.

Merhabalar ancak kontrol edebildim. CMOS sensörü JL2006A diye bir kontrolcüyle sürmüşler bunda da rtsp yok. Sanırım güncel bir ürün almak bunu güncellemekten daha çabuk olacak.