CCS C PIC ESP8266

Başlatan AKAY989, 25 Şubat 2022, 09:12:57

AKAY989

Alıntı yapılan: uzaylivolkan - 27 Şubat 2022, 11:07:16Tekrar söylüyorum tuya sunucularına bağlanmak için arduino zorunlu değil. Ama sunuculara bağlanmak için mutlaka bir hub oluşturmanız gerekiyor. Bunu da en ucuz ve pratik yolu nocemcu. Nodemcu cihazı tuya ya register ettikten sonra başla bir işlemciyle gene c dili ile iletişim kurabilirsiniz.
ccs c ye en yakın dili arduino kullanıyor mecburen giriş yapacağım sanırım, yıllardır inat ediyorum basit insanları tembelliğe alıştırıyor hazıra konmak gibi🥲

uzaylivolkan

Atmel işlemcileri biliyorsunuz Microchip firması 2015 yılında 3,4 Milyar dolar karşılığında satın alınmıştır. Pic lerle beraber üretim devam ediyor. Atmel  işlemcileri arduino ide yerine Microchip Stduio ide üzerinden c++  ile kodlayabilirsiniz.

AKAY989

Alıntı yapılan: uzaylivolkan - 27 Şubat 2022, 11:07:16Tekrar söylüyorum tuya sunucularına bağlanmak için arduino zorunlu değil. Ama sunuculara bağlanmak için mutlaka bir hub oluşturmanız gerekiyor. Bunu da en ucuz ve pratik yolu nocemcu. Nodemcu cihazı tuya ya register ettikten sonra başla bir işlemciyle gene c dili ile iletişim kurabilirsiniz.
Tekrar merhaba devredeki kisitli alandan dolayi esp01 kullanmaya calisiyorum tasmota uzerinden kullanabilmeme ragmen henuz mqtt broker uzerinden mobile app kontrolu saglayamadim. esp01 i tasmota ile kullanabilecegim onerebileceginiz  mqtt broker var mi ve bunu baglayabilecegim mobile app?

AKAY989

Alıntı yapılan: tunayk - 26 Şubat 2022, 13:32:28Aynı konuya ben de bakıyordum bu aralar. @uzaylivolkan nın dediğine ilave olarak şunu söyleyebiliriz. TUYA bağlantı için ya kendi wifi modülünü almanızı istiyor 2-3$ civarı -bence gayet makul- ya da ESP grubu karta firmware atarak aynı görevi gördürmenizi istiyor.  Bunlardan birini elinize aldığınızda, artık IOT sayfasında kendinize özel cihaz tanımlayabilir veya hazır şablonlardan birini seçersiniz. 

ESP yi sadece hem MQTT client hem de uygulama çipi olarak çalıştırmanıza olanak yok gibi.  Amaç spesifik olarak TUYA destekli ürün çıkarmak değilse alternatifler mevcut.
tuya dışında esp-01 i cloud üzerinden mobile app ike kontrol etmek için esp-01 in içine programı atıp mobile app üzerinden  kullanabileceğim bir program var mı? blynk gibi.. blynk 2 cihaza kadar erişim veriyor