İçinde Çıkıntı Olmayan Tutucu Arayışı

Başlatan berkay_91, 04 Mart 2022, 17:20:21

berkay_91

Merhaba, resimdeki gibi bir tutucu arıyorum nereden bulurum?

ilyas KAYA

ilyas KAYA

muhendisbey

Ne için kullanacaksınız? Belki daha uygun bir çözüm bulunabilir. Cam sigorta tutucularında sigortanın yerine tam oturması, kayıp çıkmaması için tırnak oluyor maalesef.

Bir zamanlar TS100 havya ucu alarak sıcaklık ayarlı bir havya yapmayı düşünmüştüm. Kontak olarak sizin dediğinize benzer bir terminal aramıştım ama sadece yurt dışında bulabilmiştim. Aslı astartını geçeceğinden, daha da önemlisi maymun iştahlılığımdan başka bir projeye yöneldim.

Karga burnu dışında gravür (dremel) ile bu tırnağı yok etmek birkaç saniye alır. Şeklinde pek zarar da vermez.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

ACM

berkay_91

Alıntı yapılan: muhendisbey - 04 Mart 2022, 21:14:57Ne için kullanacaksınız? Belki daha uygun bir çözüm bulunabilir. Cam sigorta tutucularında sigortanın yerine tam oturması, kayıp çıkmaması için tırnak oluyor maalesef.

Bir zamanlar TS100 havya ucu alarak sıcaklık ayarlı bir havya yapmayı düşünmüştüm. Kontak olarak sizin dediğinize benzer bir terminal aramıştım ama sadece yurt dışında bulabilmiştim. Aslı astartını geçeceğinden, daha da önemlisi maymun iştahlılığımdan başka bir projeye yöneldim.

Karga burnu dışında gravür (dremel) ile bu tırnağı yok etmek birkaç saniye alır. Şeklinde pek zarar da vermez.

Geiger Tüpü için kullanıcam

05 Mart 2022, 18:13:14
Alıntı yapılan: ACM - 05 Mart 2022, 18:53:30İstediğinize benziyor

"T5 Floresan Tutucu"
galiba aradığım ürün bu, sipariş verip deneyeceğim

muhendisbey

Alıntı yapılan: berkay_91 - 05 Mart 2022, 21:12:29"T5 Floresan Tutucu"
Yanlış olmasın?
Bence bu tutucular kontak için değil direk flüoresanı tutmak için. Yani çapı geiger tüpü için çapı büyük olabilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Epsilon

Geiger tüpünü henüz satın almadıysanız satın alacağınız yerden soketleri ile satın alın ,şu anda yolda ise satan firmadan boyutlarını isteyin.
Elinize ulaştı ise zaten internette  T5 in boyutları var.

yas

Bende ilk başta cam sigorta tutucusu arıyorsunuz sanmıştım. O zaman iletken olmasına da gerek yok. PVC kroşeler de iş görebilir.

z

Silikonu iki bastan sik karta ya da kutusuna yapistir. Elindeki tup ne kadar buyuk olabilir ki?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

berkay_91

Alıntı yapılan: Epsilon - 06 Mart 2022, 12:07:44Geiger tüpünü henüz satın almadıysanız satın alacağınız yerden soketleri ile satın alın ,şu anda yolda ise satan firmadan boyutlarını isteyin.
Elinize ulaştı ise zaten internette  T5 in boyutları var.

Tüpler geldi, çapı 10mm

06 Mart 2022, 15:36:25
Alıntı yapılan: yas - 06 Mart 2022, 12:15:02Bende ilk başta cam sigorta tutucusu arıyorsunuz sanmıştım. O zaman iletken olmasına da gerek yok. PVC kroşeler de iş görebilir.

Sinyali tüpün kasasından yani katotdan alacağım o yüzden tutucuların iletken olması gerek

ilyas KAYA

onurfix.com.tr/genis-taban-kablo-klips/?lang=en

Pdf ine bakılırsa 6mm den başlıyor çapları.

Simdi bu çelik de demeyin de
Lehim yapabileceğin bir vida ile pcb ye vidalarsiniz. Yada perçin atarsınız