Blaupunkt Otobüs Anfisi Sökümü _ Bugün Ne Sökelim? -159-

Başlatan elekTRofizikci, 06 Mart 2022, 13:18:33

elekTRofizikci

Merhaba arkadaşlar. Bu bölümde işyerinin servisine ait bir otobüs anfisini inceledik. Tamir etmeye çalışacaktı mama şuan evde 24V olmadığından tamire vakit ayıramadım. Eğer bilmiyorsanız, otomobillerde bir akü bulunur ve 12 Volttur. Çakmak girişinde de 12V bulunur. Otobüs ve kamyonlarda ise 24 Voltluk bir akü sistemi vardır. Bu nedenle otobüslerde, arabalarda çalışan bazı cihazlar vs çalışmaz. Bu bölümde söküm videosu olacak.  Tamir edebilirsem tamir videosu da gelecek. İyi seyirler. #cihaz #söküm #inceleme

https://www.youtube.com/watch?v=WdtkjMbonVQ
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

Sozuak

Ver 12 volt gitsin. Tam güç veremese bile test etmek için yeter. Zaten pek birşey de yok içinde.

tamircihasan

Alıntı yapılan: Sozuak - 06 Mart 2022, 18:28:04Ver 12 volt gitsin. Tam güç veremese bile test etmek için yeter. Zaten pek birşey de yok içinde.

12v ile çalışmaması için önlem alınmıştır mutlaka çünki akülü sistemlerde belli bir voltun altına düşüp aküyü derin deşarj etmemek için devrenin durması istenir buda 24v için 20v civarıydı sanırsam

ACM

Elektrofizikci , buradan istekte bulunabiliyormuyuz bilmiyorum ama şansımı denemek istiyorum.

Gıda ürünlerini vakumlayan mutfaklarda kullanılan vakum makineleri var  Çalışması basit gibi görünsede püf nükta şuki tormanın içine giren bir malzeme olmadığı halde (bir boru mesela) nasıl vakum yapıyor. Sihir gibi geliyor insana.

Eğer bulabilir ve çekerseniz bu püf noktasınıda ifşa etmiş olursunuz , ilgide görür bence.