Dijital kumpas 150mm

Başlatan Yuunus, 14 Mart 2022, 23:16:55

Yuunus

merhaba, kullandiginiz 0.01mm hassasiyette olcum yapabilen orta halli 200TL-500TL arasi bir fiyatta kumpas var mi? gonlum cetaform p45d den yana ama eger oda soyledigi hassasiyette olcum yapamiyorsa bosunada para vermek istemem.

Erol YILMAZ

Asagidaki liste kalite siralamasiyla, belli bir urun gamı olan  dijital kumpas markalari.
Yani bu markaların IP67, 300mm, ABS, xxx cesitleri vardir.
Bunlardan daha alt sınıf ölçü aletini bir kere geldiğimiz şu dünyada, ele dahi almamak lazim.
(Arada farketmedigim iyi dediginiz bir marka var ise ekleyelim...)

1.
Mitutoyo

2.
Werka (duzelttim)
Asimeto

3.
Insize
Accud

Z'nin linkini koyduğu ürün FAKE bu arada.
Bu modelin orjinal fiyati 1800+ TL.

z

Amazon gorunce fake olacagi aklima bile gelmezdi.

Fiyati dusuk oldugu icin mi fake dedin?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Yuunus

@Erol YILMAZ tam ben diyecektim o markayi o fiyata vermezler diye. birde soyle bir problem var, bu markalar icerisinde tanidigim sadece Mitutoyo, o na zaten gucum yetmez, Wert demissin hocam onun cakmasi orjinali nasil piyasada, cetaform dememin nedeni en azindan yerli diye dusundum.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: z - 14 Mart 2022, 23:36:46Amazon gorunce fake olacagi aklima bile gelmezdi.

Fiyati dusuk oldugu icin mi fake dedin?

Fiyatı düşük olduğu için değil de, FAKE modellerinin varligi biliniyor.

z

https://www.amazon.com.tr/Mitutoyo-dijital-kumpas-derinlik-101166052/dp/B00I0NMWPK/ref=sr_1_5?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=3J8Z2WKGDIXLI&keywords=mitutoyo&qid=1647290240&sprefix=mitutoyo+%2Caps%2C109&sr=8-5

Galiba soyle bir oyun oynamislar.

Orjinal Mitutoya kumpas: Mitutoyo dijital kumpas
Fake Mitutoya kumpas :Dijital Kumpas Mitutoyo Model yani demek istedikleri Dijital Kumpas, Mitutoyo Model
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: Yuunus - 14 Mart 2022, 23:38:08@Erol YILMAZWert demissin hocam onun cakmasi orjinali nasil piyasada...

Werka olarak  revize ettim, wert ile karistirmisim. Wert bildiğin çin çöpü.

Cetaform kumpas mı üretiyormuş? :)

Asimeto'nun çok methini duydum.
Kullananlar var. Iyi deniyor.
Ben sadece Mitutoyo ile insize kullandim bu arada.

Yuunus

cetaform beceremez diyemi guldun hocam, werka almaya karar verdim, kalibrasyon sertifikasi da varmis, en azindan biraz ciddiyet var gibi gelince gorecegiz. Tesekkur ederim.

ilyas KAYA

'insize basic' kullanıyorum çok memnunum. Pil performansı olsun ölçüm hassasiyeti olsun başarılı  ve daha önemlisi fiyat olarak da nispeten rakiplerine göre uygun.

Yuunus

werka siparis verdim iptal ettim, bunun iki turu var, orjinali 2000tl civari birde cakmalari var 700tl gibi, ben sandimki 0.01hassasiyetli, inceleyince 0.02 yaziyor cogu urunde, durum oyle olunca mekanik saatli kumpas siparis verdim, bende 0.02 hassasiyete razi oldum madem cogu urun ufuruk cokda para vermenin anlami yok.

kimlenbu

Insize Basic kullanıyorum ama hassasiyeti 0.03mm, belirttiğiniz fiyat aralığında gerçekten 0.01mm hassasiyet biraz zor gibi.

Yuunus

Alıntı yapılan: kimlenbu - 15 Mart 2022, 11:29:43Insize Basic kullanıyorum ama hassasiyeti 0.03mm, belirttiğiniz fiyat aralığında gerçekten 0.01mm hassasiyet biraz zor gibi.

olabilir, o fiyata o hassasiyette urun satilmayabilir, lakin problem su malin cin uretimini yada tamamen taklidini, orjinal marka adi kullanilarak vatandasa itelenmesi, yaz oraya cin mali diye, taklidi diye, isteyen onu alir istemeyen orjinalini satin alir, kaldiki dijital 0.01 hassasiyet diye yola ciktim mekanik saatli satin aldim. ;) neden boyle yaptim derseniz, madem kumpasta  hassasiyeti tutturmak bu kadar pahali o zaman hassas isler icinde 1 tane mikrometre alirim diye dusundum.

Andromeda

Alıntı yapılan: z - 14 Mart 2022, 23:39:47https://www.amazon.com.tr/Mitutoyo-dijital-kumpas-derinlik-101166052/dp/B00I0NMWPK/ref=sr_1_5?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=3J8Z2WKGDIXLI&keywords=mitutoyo&qid=1647290240&sprefix=mitutoyo+%2Caps%2C109&sr=8-5

Galiba soyle bir oyun oynamislar.

Orjinal Mitutoya kumpas: Mitutoyo dijital kumpas
Fake Mitutoya kumpas :Dijital Kumpas Mitutoyo Model yani demek istedikleri Dijital Kumpas, Mitutoyo Model
Marka =Genel  yazmışlar..
ama ilanın yanıltıcı olduğu kesin.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

ilyas KAYA

Ölçüm 0.01 ama ürünlerde genelde hata payı 0.02 0.03 arasında.
Toz tanesi bile bu hataya sebep olabilir. Bu kadar hassas ne olcecek siniz bilmiyorum ama mikro metre daha mantıklı elbette.