PTT nin gümrüğü affetmiyor

Başlatan ACM, 05 Nisan 2022, 18:36:10

Andromeda

Alıntı yapılan: e-zeki - 07 Nisan 2022, 08:58:42Hocam herşeyi anlarım da, o gün bize belgesi yetersiz denilerek ülkeye girişi yasaklanan ürün, nasıl oluyor da mucizevi bir şekilde ülkeye girebilir hale geliyor onu anlayamıyorum.
Mahkemeye gitmeyi düşünmediniz mi?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

e-zeki

Alıntı yapılan: Andromeda - 07 Nisan 2022, 09:41:08Mahkemeye gitmeyi düşünmediniz mi?
hocam mahkemeye gitsek ne olacak? adam devletin gümrük malını resmi ihaleyle bütün prosedürlere uyarak almış. kimi dava edeceğiz? neyi ispatlayacağız?

@gevv onu biz de teklif ettik hatta çindeki firmaya tekrar belgelendirme için para bile ödeyelim dedik hiçbirşey kar etmemişti.

LukeSkywalker

Benim de 5 adet numune pcb'im bugün gümrüğe sevkedildi yazıyor hayırlısı bakalım. Ülke içerisinde bir üretim yapalım dedik geçenlerde pcbler o kadar kötü geldi ki bi daha tövbe ettim yurt içinde pcb yaptırmaya.

elektronik

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 07 Nisan 2022, 16:15:18Benim de 5 adet numune pcb'im bugün gümrüğe sevkedildi yazıyor hayırlısı bakalım. Ülke içerisinde bir üretim yapalım dedik geçenlerde pcbler o kadar kötü geldi ki bi daha tövbe ettim yurt içinde pcb yaptırmaya.

Kötü derken ne gibi sorunlar vardı? mahsuru yoksa resim ekleyebilirmisiniz.
Daha önce megasistem, özde pcb, baskıdevre gibi yerlere çok yaptırıyorduk çok nadir sorunlar oluyordu. birkaç defa kısa devre ile karşılaşmıştım onun dışında hiç sorun yaşamadım.

LukeSkywalker

Padler arası kısa devre, soluk pcb boyası (siyah), lehimleme esnasında pad kalkması gibi sorunlar test aşamasında her 10 cihazdan en az 2 tanesinin geri dönmesinene sebep oluyordu. Ayrıca silk layerlar hiç okunaklı değildi. Atölyede bir kaçtane örnek mevcut fotoğraflarını eklerim gittiğimde.

ozmo18

Jlc pcb den direct line kullanarak verdiğim son sipariş extra gümrük vs işlemi gerekmeden dağıtıma çıktı,$2 için stres yaşamaya gerek yokmuş.ulaşması uzun sürse de sorunsuz gelmesi sevindirdi.

TEŞEKKÜR EDERİM...

a.zorba

Alıntı yapılan: ozmo18 - 08 Nisan 2022, 00:01:16Jlc pcb den direct line kullanarak verdiğim son sipariş extra gümrük vs işlemi gerekmeden dağıtıma çıktı,$2 için stres yaşamaya gerek yokmuş.ulaşması uzun sürse de sorunsuz gelmesi sevindirdi.

[/url]

Jlcpcb direckt gonderi İptal oldu diye bana Singapur ,  PTT hattı ile gönderdiler bugün zar zor PTT den aldım artık yerel  o ilin PTT şubeleri gumrukleyecekmiş .
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: e-zeki - 06 Nisan 2022, 21:03:01Gümrüğe takılan mallar 1 yılı doldurduktan sonra ihaleye çıkıyor ve o şekilde satılıyor. Yalnız müthiş tezgahlar dönüyor. 2017 de 1000 adet rs232'li fiş yazıcı aldık Çin'den. Her şey resmi, aylık mal çekiyoruz zaten yurtdışından ihracatımız da var. Yazıcılar gemideyken CE belgelendirmesinde bir madde değişti Türkiye'de ve yazıcı gümrüğe geldiğinde dediler ki bunu geçiremeyiz belgesi geçersiz. Ne yaptık ne ettiysek alamadık kaldı gümrükte parası ödenmiş mal.
1 yıl sonra İstanbul'dan bir firma ulaştı dedi ki yazıcılarınız bende aldığınız fiyatın 1.5 katına veririm size. Parasını verip geçiremediğimiz sözüm ona belgesiz ürünler ihalede çatır çatır satılmış ve her ne hikmetse alan firma bilgilerine kadar da adamların eline geçmiş. Bas baya telefonla arayıp kendi ürünümüzü bize geri sattılar. gümrükte her şey her şekilde oluyor yani. hiçbir standardı yok neredeyse.

Aynısını bize yaptılar:) 2 sene filan bekledi biri aradı satayım isterseniz dedi. Bide fiyat söylüyor. Almıyoruz kalsın dedik. Sonra yine aradi yari fiyatına aldık 😄

elektronik

ilyas KAYA

elektronik

FullMetal

Alıntı yapılan: elektronik - 10 Nisan 2022, 20:32:10Bu devre hanginizin arkadaşlar:)

GÜMRÜKTEN TESPİTSİZ ELEKTRONİK KART DEVRE

1 adet gözüküyor. Gümrüğe takılma nedeni alıcı, ticari ünvan taşıyorsa ondan olabilir mi?

Aliexpress den sipariş vermek istediğim bir kart var, değeri 60USD civarı. PTT bunu affeder mi affetmez mi? Eğer 1 parça bireysel gönderilere zorluk çıkarıyorsa boşuna sipariş vermeyeyim.

power20

PTT, DHL veya başka firmaların gümrük işlerine bakan, karar veren kişiler devletin gümrük memuru olsa gerek. Bu durumda  PTT gümrüğü affetmez diğeri nasıl edebilir? 

Gönderiye ait gümrük statüsü, memurun kafasına, yorumuna bağlı gibi

elektronik

Anahtar kelime  google="TESPİTSİZ ELEKTRONİK KART"

kendi kartlarımı böyle 3 kuruşa satışa çıktığını görmek istemem doğrusu.

felix_eray

Bir zamanlar niş parfüm meraklısıydım. Dünyanın çeşitli yerlerinden parfümler getirtmeye çalışıyordum. 2013 yılları falandı, önce gümrükte sıkıntılar yaşadık, sonra güvenli ödeme yaptığımız paypal ı yasakladılar. Firmalar ücretsiz kargodan dolayı yüklü miktarda zarar yazmaya başladılar, çünkü kargoları geri geliyordu, tüm masraflar kendilerine kalıyordu ve tüm paramızı iade etmek zorunda kalıyorlardı. Tabi firmalar buna karşılık dünyanın her yerine ücretsiz yolladıkları kargo için türkiye gönderimlerine 350 dolar gibi ücret yazmaya başladılar. Bizim parfüm sevdamızı da bitirdi sayın ilgililer. Biz yurt içinde yerleşik güzel parfümler üretemedik, zaten mümkün değil, kimya, özel tasarımlar falan. Fakat pcb işi yapılamayacak bir şey değil diye düşünüyorum. Yerli bir üretici yurtdışı kalitesinde üretim tesisi kursa, epey güzel olur. Zira bir kaç geri gönderimden sonra kargo fiyatları inanılmaz artabilir.