PTT nin gümrüğü affetmiyor

Başlatan ACM, 05 Nisan 2022, 18:36:10

sigmoid

@gevv
Evet 10 adet. Sadece boyutları biraz büyüktü. 15cm x 18cm.

power20

Alıntı yapılan: sigmoid - 13 Nisan 2022, 01:06:29.. .... 1000TL nin üzerinde ardiye ile karşılaşılabileceğinden bahsettiler.
TNT sitesinde aynı gün alınırsa ardiye sıfır oluyor demiş.

Kargo kurnazlık yaparak en az 2 günlük ücreti alıyor. Genellikle hafta sonuna denk gelmiş de beklemiş gibi gösteriliyor. Türkiye içindeki takip no tutarlı değil. Kağıtları almak sanırım 300 lira civarı. En az 2bin ardiye... 1kg ufak paket geldi. Gümrük ardiye vb masraflar KDV hariç 300 USD gibi oldu.

300 USD sabit olarak düşünebilirsiniz. Kurtarmayacak ürün getirilmesin

sigmoid

@Kılıç
Güncel masraf bilgisi için teşekkür ederim.

elektronik

Alıntı yapılan: sigmoid - 13 Nisan 2022, 10:16:01@gevv
Evet 10 adet. Sadece boyutları biraz büyüktü. 15cm x 18cm.

!0 adet kart için bukadar uğraş vermeniz gerçektende takdir edilecek bir durum ben okurken yoruldum akşam bir kısmını diğer kısmını şimdi okudum:)
Nekadar zormuş. ütüye devam.

Mucit23

Bu kadar uğraşa değmiyor gerçekten. Firma önerisi yapıcam doğrudan. Demsay firması PCBWay konsunda baya iyi iskonto değerleri düşük. Zaten siz kendiniz de sipariş etseniz kargo maliyetleri neredeyse demsay fiyatına yaklaşıyor. Üstelik olarak gümrük vs gibi işlerle uğraşmıyorsunuz. Tavsiye ederim.

sigmoid

@Mucit23
Demsay ı öğrendiğim iyi oldu. Geçen sene benzer bir izmirli firmayı internetten bulup iletişime geçmiştim. Ekonomik nedenlerden dolayı artık haftalık değil aylık sipariş geçiyoruz demişlerdi.

fofo

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 12 Nisan 2022, 11:52:595 adet numune pcb gümrüğe takıldı. Elin afganı, suriyelisi, pakistanlısı sınırdan elini kolunu sallayarak geçiyor, bizim kayıtlı kuyutlu vergisi ödenmiş ürünümüz için gümrük müşaviri istiyorlar bin tane zorluk çıkartıyorlar. Teşekkürler Türkiye.
Hislerime tercüman olmuşsun. Bende bugün aynı şeyleri kendi kendime söylendim ve  bu şaçmalıkları  çıkaranlara bip bip bip...

LukeSkywalker

JLCPCB'den direct line seçeneğini kaldırmışlar. Aras kargo işi de bitti yani.

power20

ACM

Bizde aslanın bağırsaklarına doğru gideriz.Aşağıdaki metni yazdım , içinizde iyi derecede ingilizce bilen yurtdışında bulunmuş arkadaşlar var (Bülent hocam umarım yardımcı olursunuz). Metinde değişiklik yapabiliriz.
   Birşeyler yapalım lütfen, kös kös kabullenmek olmuyor. Site için bir sıkıntı olurmu bilmiyorum ama destek olunursa benim gibi çok arkadaş mutlu olacak onu biliyorum.
  Metni ingilizceye çevirirseniz ben gönderirim Pcbway firmasına. OLmadı diğer pcb firmalarınada gönderirim.Bence ilgilenirler , birçok sipariş olma ihtimaline ilgisiz kalmayabilirler.
  İkinci bir olasılık ise Pcbway veya diğer pcb firmalarının bulunduğu yakın bölgede Aliexpress mağazası olan bir satıcıya ulaşabilirsek siparişleri bu satıcıya aldırır , Aliexpress ile göndermesini isteriz , cuzi bir miktar komisyonda veririz artık.

Merhaba , Türkiyede firmanıza pcb yaptıran büyük bir grubun üyesiyim. Burada büyük bir problemimiz var. Sizden sipariş ettiğimiz pcb kartları PTT kargo ile geldiğinde gümrük kontrolü yapılıyor ve teslimata izin verilmiyor.
    Kargolama seçeneklerinizde "Direct Line" seçeneğini iptal etmişsiniz. Direct Line seçeneğini seçtiğimizde Aras kargo ile teslimat mümkün ve sorun çıkmıyor.
   Direct Line seçeneği niçin kaldırıldı ?. Tekrar eklemeyi veya başka bir seçenek düşünüyormusunuz (mesela Aliexpress ile kargo yapmak gibi)
   Grubumuz içerisinde sizinle çalışmak isteyen çok arkadaşımız var , eğer Direct Line seçeneğini eklerseniz sizden sipariş vermemiz mümkün olacak.
   Teşekkürler.

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: ACM - 15 Nisan 2022, 12:33:34Bizde aslanın bağırsaklarına doğru gideriz.Aşağıdaki metni yazdım , içinizde iyi derecede ingilizce bilen yurtdışında bulunmuş arkadaşlar var (Bülent hocam umarım yardımcı olursunuz). Metinde değişiklik yapabiliriz.
   Birşeyler yapalım lütfen, kös kös kabullenmek olmuyor. Site için bir sıkıntı olurmu bilmiyorum ama destek olunursa benim gibi çok arkadaş mutlu olacak onu biliyorum.

Merhaba , Türkiyede firmanıza pcb yaptıran büyük bir grubun üyesiyim. Burada büyük bir problemimiz var. Sizden sipariş ettiğimiz pcb kartları PTT kargo ile geldiğinde gümrük kontrolü yapılıyor ve teslimata izin verilmiyor.
    Kargolama seçeneklerinizde "Direct Line" seçeneğini iptal etmişsiniz. Direct Line seçeneğini seçtiğimizde Aras kargo ile teslimat mümkün ve sorun çıkmıyor.
   Direct Line seçeneği niçin kaldırıldı ?. Tekrar eklemeyi veya başka bir seçenek düşünüyormusunuz (mesela Aliexpress ile kargo yapmak gibi)
   Grubumuz içerisinde sizinle çalışmak isteyen çok arkadaşımız var , eğer Direct Line seçeneğini eklerseniz sizden sipariş vermemiz mümkün olacak.
   Teşekkürler.

Aslında direct line seçeneği mevcut, fakat Türkiye için iptal edilmiş. Demek ki bir problem var. Gümrük memuru eleman bana 1 Mayıs'tan itibaren yurtdışı alışveriş çok daha zor olacak , yeni kanuni düzenleneme var demişti. Onunla ilgili diye düşünüyorum.

Maxim

beyler benim pcb ler ptt`de takılınca salı günü yani 12 nisan`da aynı siparişi tekrar geçtim.
direct line vardı onu seçtim.
işin garibi, takılan pcb leri sipariş geçerken direct line seçeneği yoktu (şubat 16)

elektronik

Alıntı yapılan: ACM - 15 Nisan 2022, 12:33:34Bizde aslanın bağırsaklarına doğru gideriz.Aşağıdaki metni yazdım , içinizde iyi derecede ingilizce bilen yurtdışında bulunmuş arkadaşlar var (Bülent hocam umarım yardımcı olursunuz). Metinde değişiklik yapabiliriz.

Teşekkürler.

Bunu pcb den ziyade  diğer malzemeler için yapmalıyız ve Cimere yazmalıyız pcb bir şekilde halledilebilir ama diğer malzemeleri alamazsak işte o zaman işler zorlaşır.
daha öncede yazmıştım. Amatör elektronikçiler argeciler ve öğrenciler için sınırlı sayıdada olsa yurtdışından elektronik malzeme almamızı kolaylaştıracak bir düzenleme olması lazım durum böyle devam ederse öğrenciler amatörler argeciler malzemeye kolayca ulaşamazsa Ülkemizdeki elektronik sektörü gelişmez. Bunu hepimiz Cimere yazalım bence.

fofo

15 Nisan 2022, 11:36:49

Merhaba arkadaşlar,benim de PCB ler gümrüğe takıldı ve tabiki alamadım, bu durumu bende JLCPCB ye bildirdim ve  Direc Line seçeneğinin mevcut olduğunu söylediler.

[/quote]

power20

Adresteki posta kodu eksikliği veya uyumsuzluğu gibi nedenlerden dolayı bu seçenek bazen görünmüyor olabilir. Belki sadece şehir merkezleri ve ya uzak bölgeler için geçerlidir