PTT nin gümrüğü affetmiyor

Başlatan ACM, 05 Nisan 2022, 18:36:10

isa_olcer

Vaktiyle ebay üzerinden modem cihazı almıştım. Fedex kargodan aradılar şu kadar masrafın var şu kadar antrepo ücretin var bende ücretler ürünün fiyatını ikiye katladığı için kabul etmedim.
Aradan bir yıl geçti adamın biri aradı beni hemşerim sen böyle bir malzeme almışsın bu malzeme benim elimde sana satayım dedi. Uyanık gümrükten üç beş liraya almış paketi üzerinde benim ismim telefon numaram adresim yazıyor bunun ihtiyacı vardır diyerekten hemen aramış.
Beş misli fiyat istiyor. Gümrük adama ambalajıyla üzerinde tüm bilgilerim yazıyor öylece satmış. Benim aldığım ürünü devlet bana vermiyor ülkeye girmesi için bu kadar prosedür ve masraf gerekiyor. Ama oradan bir hanzoya üç beş liraya satıyor o uyanıkta beni arayıp bana satmaya çalışıyor.
Böyle saçma bir düzen var. Bunların hepsinin anlaşmalı çalıştığı da benim aldığım ürünü kargo paketiyle satmalarından belli zaten.

ACM

#91
Alıntı yapılan: Epsilon - 16 Mayıs 2022, 12:24:49JLCPCB den gelen pcb leri nasıl sipariş veriyorsunuz?
PCB boyut ve adetleri ile toplam maliyetleri ne oluyor?

15 adet 10x10 cm ebatlı kartın arasla eve teslim fiyatı.Proje dosyasını yükleyin , sayfada gerekli ayarları yapdıktan sonra (layer , pcb adeti v.s) kaydedin. Sepete eklenecektir. Sepete geçtiğinizde adres , kart seçimi , gönderi şekli v.s alanları sırayla girdiğinizde toplam tutarı görebilirsiniz , son aşamada ödeme  yapmadan sayfayı kapatarak fiyatı öğrenmiş olursunuz.
  10x10 cm seçim en uygun fiyat oluyor , geçerse yükseliyor.Dikkat edin pcb rengi , kalınlık gibi seçimler  fiyatı değiştirebiliyor.

mkrkmzm

Arkadaşlar standart global direct line seçeneği ile jlcpcb den istemiş olduğunuz kargo takip numarasını paylaşabilir misiniz veya kargonun adımlarının resmide olur istediğim kargo halen gelmedi kargo adımları nasıl ilerliyor kaç günde geliyor onun için istiyorum teşekkürler

wtrk

Ben son 4-5 kargomu 25 günde aldım. Kargoya verildikten sonra en geç 25 gün içinde Aras kargo ile elinde.
Standart global direct line seçeneği ile
NoBody Can Stop Me!!!!!

Magnetıc field

#94
Bende sipariş, verdim 11 şubat 3 mart yerel şubeye kadar gelmiş 7 mart geri iade, etmişler ne aradılar ne sordular kafalarına göre iade girmişler sisteme sipariş tutarım toplam 8,16$ gümrük vergisi ve nakliye bedeli dahil daha öncede sipariş veriyordum problem olmamıştı.