PTT nin gümrüğü affetmiyor

Başlatan ACM, 05 Nisan 2022, 18:36:10

ACM

- Kim başlattı len bu isyanı
- Efendim picproje de biri "JLCPCB'den direct line seçeneğini kaldırmışlar" diye yazmış , diğerleride verip veriştirince kalkmış millet ayağa
- Demedikmi len size bu piccileri gözönünden ayırmayın diye gerizekalılar , hadi baken bastırın şimdi isyanı aq

LukeSkywalker

Tekrar seçilebilir hale geldi.

sigmoid

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 15 Nisan 2022, 17:19:30(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
Tekrar seçilebilir hale geldi.

Global Direct Line ile sipariş edince kargo kaç günde geliyor ve hangi firma getiriyor?

yas

01-04-2022 tarihinde sipariş ettiğim pcb ler 10 dakika önce elime ulaştı. Pcb ler kısa sürede imal edildi, fakat kargo takip numarası 06-04-2022 tarihinde sisteme düştü. Yani kargo yola çıkınca 10 gün gibi bir sürede geldi. DDP seçeneği hiç kaybolmuyor aslında. Benim jlcpcb de 2 hesabım var. Birisi şirket diğeri bireysel. Bireysel hesabınızdan sipariş verirseniz DDP hep orada. Gelen pcb adeti 60x110 36 adet (aslında 40 adetti fakat üretimdeki bir hatadan dolayı panelin birini göndermediler. Yerine kupon verdiler. Önemi yok zaten eğitim zayiatı olabilir düşüncesiyle her zamana fazla adet isterim  :D  ). PCB ler panellenmiş durumda olduğu için paketten 240x110 ölçüsünde 9 adet pcb çıktı.

fofo

Global Direct Line ile gelen paketin gümrüğe takılma ihtimali var mı?

medelog

Alıntı yapılan: ozmo18 - 05 Nisan 2022, 21:52:062 hafta önce jlcpcb den sipariş ettiğim 5 kart gümrüğe takıldı telgraf yollamışlar başakşehir gümrüğe gelin kontrol edeceğiz diye. Gümrüğe gitmem minimum 3 saat (anadolu yakasındayım),iş güç arasında imkansız, telgrafta bulunan mail adresine takip no , jlcpcb den indirdiğim fatura ve ödeme yaptığım kartın ödeme makbuzunu ekleyip gümrüğü gitmemin mümkün olmadığını kutu içeriğinde hobby amaçlı pcb ler olduğunu,ben olmadan da kontrol edebileceklerini belirttim, 2 gün sonra kartlar gümrükten çıktı 36 tl gümrük vergisini postacıya ödeyip aldım.

Dediğin gibi yaptım, gönderdiler. 53 tl vergi çıkardılar.  Teşekkürler 
"Gezdim Halep ile Şamı, Eyledim ilmi talep, Meğer ilim bir hiç imiş, İllâ edep illâ edep. " Yunus EMRE

ozmo18

Alıntı yapılan: medelog - 16 Nisan 2022, 22:02:22Dediğin gibi yaptım, gönderdiler. 53 tl vergi çıkardılar.  Teşekkürler 
Gözünüz aydın :) sanırım vergi miktarını kafalarına göre belirliyorlar, geçen hafta başka bir arkadaşım 30 tl ödemiş. Bir satandart yok
TEŞEKKÜR EDERİM...

sigmoid

En son global direct line ile sipariş verdim. Siparişim yaklaşık 20günde elimde oldu ve aras kargo teslim etti.

ACM

Benimde geldi aras kargo ile , global direct line seçmiştim. Hadi gözünüz aydın , yol açık demekki.

Yine ne varsa Jlcpcb de var , Pcbway cılardan gelen  çatırtı sesimi o .

Epsilon

JLCPCB den gelen pcb leri nasıl sipariş veriyorsunuz?
PCB boyut ve adetleri ile toplam maliyetleri ne oluyor?

fahri-

@Epsilon
jlcpcb nin sitesinde detaylı hesaplama sayfası var.

Epsilon

Alıntı yapılan: fahri- - 16 Mayıs 2022, 13:01:30@Epsilon
jlcpcb nin sitesinde detaylı hesaplama sayfası var.
Geçmişte onlardan alışverişim oldu ama orada çıkan rakama eklenen masrafı kastediyorum.
10 USD pcb nin tamamı tutar 700-800 tl buradaki vergisi tutar bişeye benzemez ben onu kasdediyorum

fahri-

5 adet numune için 40-50TL gibi bir vergi çıkıyor. Kargoyu sen seçiyorsun zaten. Başka da extra masraf yok.

sigmoid

@Epsilon

Kargo olarak global direct line seçiyorsun.  Id kısmına tc noyu giriyorsun. Sistem gümrük ücretinide tahsil edip gönderiyor ve aras kargo ile teslim alıyorsun. Maksimum adet veya ağırlık sınırı var mı bilmiyorum. Bu seçenek sadece kişisel gönderiler için gecerli, ekstra başka bir ücret çıkmıyor.

Epsilon

Çalışan genç arkadaşlara kısa bir tavsiye de bulunmak isterim:
İş hayatında sorulan sorulara anında yeterli cevaplar vermek ve sorulmayan ama önemli konularıda kısaca izah etmek işinize ve karşınızdakine değer verdiğinizin göstergesidir. Bu tür konular o derece önemlidir ki yeni başladığınız bir firmada görevinize son verilip verilmemesinde bile etkilidir.
@sigmoid bu yüzden ayrıca teşekkür ederim.