latch role yerine baska ne kullanilabilecek

Başlatan Yuunus, 08 Nisan 2022, 10:55:22

Yuunus

bir sistemde latch role kullanacagim fakat istedigim voltajlarda ya uretilmiyor yada pek tercih edilmiyor, onun yerine kullanilabilecek baska urun var mi acaba, yapacagi islem sadece bir kontagi set etmek ve resetlemek, yani enerjiye ihtiyac duymadan kontak pozisyonunu korumak tesekkurler.

ilyas KAYA

Impuls role var işini görürse eğer tabi.

Yuunus

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 08 Nisan 2022, 11:07:47Impuls role var işini görürse eğer tabi.

@ilyas KAYA pcb komponenti seklinde birsey olmasi gerek, basta belirtmeliydim.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Yuunus - 08 Nisan 2022, 11:19:30@ilyas KAYA pcb komponenti seklinde birsey olmasi gerek, basta belirtmeliydim.

O zaman sizi böyle alalım:)

ankyra

Mr.Thinking

Röle bobinindeki ısıdan dolayı mıknatıs ısınacak ve o yaptığı hassas konum ayarı kısa zamanda bozulabilecektir diye düşünüyorum. Fakat çok akıllıca.
ego=1/Knowledge

neccarzade

Doğru anladıysam eğer iki çıkışlı bir röleyi ya da iki ayrı röleyi kontaktör mühürleme işlemiyle kullanarak set-reset yapabilirsiniz. Mühürleme için bağlantınız değişir mi tam emin olamadım.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 08 Nisan 2022, 13:43:13Röle bobinindeki ısıdan dolayı mıknatıs ısınacak ve o yaptığı hassas konum ayarı kısa zamanda bozulabilecektir diye düşünüyorum. Fakat çok akıllıca.

Role bir kere enerji alacağı için  ısınma olmaz. Surekli beslenecek ise bu mekanizmaya gerek yok zaten:)

Aslında bunu yapan selenoidler var. Ancak pcb tipi dediği için en basit yöntem bu.

Yuunus

ihtiyacim olan role modifikasyonu degil, urun ariyorum.

ilyas KAYA

Sana bisey begendiremedik...
Latching role harici diyorsun aradigimi bulamıyorum diyorsun alternatifleride kabil etmiyorsan yapacak bisey yok.

Epsilon

Bunlardan biri işinize yarar sanırım
Dave amcanın videosu

Her bir komponenti 10 saniye gösteren Bolywood kivamında olanı

Roleli ama kabiliyetli olan devre
Linki
Yukarıdaki devreye benzer olan Aliexpress de satılan devrenin videosu
(Aliexpress linki videonun açıklamasında)

eti

O latch role bulunacak! Başka yolu yok. diğer seçeneklerin hepsi uydurma.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: eti - 09 Nisan 2022, 11:04:02O latch role bulunacak! Başka yolu yok. diğer seçeneklerin hepsi uydurma.

Mesela hangisi uydurma ?

eti

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 08 Nisan 2022, 11:07:47Impuls role var işini görürse eğer tabi.

mesela bu
Pek pcb komponenti olabilecek bir şeye benzemiyor

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: eti - 09 Nisan 2022, 12:13:37mesela bu
Pek pcb komponenti olabilecek bir şeye benzemiyor

Pazar suprizimisin :)
Okullar tatil sen parka filan gir orda kumda oyna mesela.