Usb wifi adaptör sorunu?

Başlatan Andromeda, 09 Nisan 2022, 23:22:32

Andromeda

Masaüstü Pc(vista) ye takılı minik usb wifi adaptör var..
modemle bağlantı kesildi ve hiçbir ağ görünmüyor. Aygıt yöneticisinden baktım, bir problem yok. Modeme telefondan erişebiliyorum.Yani internete girilebiliyor.
Adaptörü aygıt yöneticisinden kaldırdım ve tekrar usb ye taktım.. otomatik tanıdı ve sürücüsünüde kurdu. Problem ne olabilir?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

muhendisbey

Başka bilgisayarda deneyin, adaptörün bozulmuş olma ihtimali aygıt her ne kadar tanınsa da vardır.
Bunun dışında hatalı sürücü yüklemesi, aygıt çakışması sistem dosyalarındaki bozuklukluklar da benzer duruma neden olmuş olabilir.

O nedenle en doğru teşhis adaptörün başka bilgisayarda denenmesi veya farklı adaptörün bilgisayarda denenmesi ile konulabilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Andromeda

Bende bozuk olduğunu düşünmüştüm.. dün akşamdan beri adaptör pc ye takılı değildi. Biraz önce taktım ve çalıştı.  :)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Andromeda

.. sevincim yarım kaldı. Ağ görmüyor. Isınınca bozuluyor sanırım.
haydaaa.. gelir gideri var bunun..

Andromeda

.. temassızlık gibi bir şey var galiba.

muhendisbey

Sıcak hava tabancanız varsa kılıfı söküp tutabilirsiniz. Basit bir lehim çatlağı da olabilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Andromeda

.. yeni bir adaptör aldım ve cd den sürücüsünü yükleyerek kurdum. Ağları görüyor fakat "windows bağlantıyı yapamadı uyarısı çıkıyor..  :(

quarko

Alıntı yapılan: Andromeda - 11 Nisan 2022, 16:47:02.. yeni bir adaptör aldım ve cd den sürücüsünü yükleyerek kurdum. Ağları görüyor fakat "windows bağlantıyı yapamadı uyarısı çıkıyor..  :(

Modem ayarlarınızdan mac filtreleme aktif ise modem bağlantıya izin vermiyor olabilir.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

Andromeda

.. pc de win7 vardı ve yeni adaptör win7 de çalıştı. Ama eskisi win7 de de çalışmadı.
gıcık bir durum..

Andromeda

Alıntı yapılan: quarko - 11 Nisan 2022, 16:50:05Modem ayarlarınızdan mac filtreleme aktif ise modem bağlantıya izin vermiyor olabilir.
.. bir ara mac filtreleme kısmına girmiştim ama ayarı hatırlamıyorum.. bakayım.. teşekkür.

Andromeda

.. cd deki programı manuel çalıştırıp(autorun. exe) kurulum yaptım vistada da çalıştı.. ne ifrit işler!

sinus

Markası ne?

Bir arkadaşa birkaç yıl önce sırf bu yüzden Tp-link aldırmıştım. Markasızlar 30TL civarıydı.
Yorumlarda hep bağlantı problemi şikayetleri vardı..