0.039R direnci nasıl ölçerim?

Başlatan Mr.Thinking, 28 Nisan 2022, 13:34:28

Mr.Thinking

Bunlar 3 watt bana 5watt lazım.
ego=1/Knowledge

z

Alıntı YapŞönt dirençler, akımı başka bir parça etrafına yönlendirmek maksadıyla devre içerisinde kullanılan bir devre elemanıdır. Seri bağlanmış bir devrede, arıza yapan eleman tüm devrenin kesilmesine neden olabilir. Bu gibi durumlarda şönt dirençler kullanılabilir. Arızalı elemanın etrafından geçerek devreyi tamamlamaya yarayacaktır.

Su adamlari uyarmak lazim. Ne bicim aciklama bu.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: z - 28 Nisan 2022, 19:04:56Su adamlari uyarmak lazim. Ne bicim aciklama bu.
Siz linki verin ben hemen uyarayım. Çevreyi kirletmesinler. Bu açıklamayı merdiven altı bir elektrikçi yapmış galiba.
Ya da temel elektrik sınavında tembel bir öğrenci yazmış olabilir.
ego=1/Knowledge

z

power20

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 28 Nisan 2022, 18:42:59Bunlar 3 watt bana 5watt lazım.
4 tane kullanılırsa aynı değerde 12W yapılabilir.
Önce ikişer  paralel yapıyoruz. Onları seri bağlıyoruz. Toplam eşdeğer direnç aynı. Güç 4 kat.

Yuunus

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 28 Nisan 2022, 14:53:10Arkadaşlar 39mR den bahsediyoruz borudan değil :)
ne borusu ne diyorsun anlamadim, olmayacagini iddia ediyorsan bir sebep gosterirsin bu nasil uslup.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: Yuunus - 28 Nisan 2022, 22:13:44ne borusu ne diyorsun anlamadim, olmayacagini iddia ediyorsan bir sebep gosterirsin bu nasil uslup.
Kusura bakma. Alınacağını düşünmedim. Konu, 39mR ultra küçük bir değer olup ta, kaba ölçümlerle hesaplanabileceğini önerince, direncin silindirikliğini kaba bir boruya benzettim sadece
Tekrar kusura bakma. Şahsına münhasır bir espri değil. Alıntıyı senden aldım sadece.
ego=1/Knowledge

Andromeda

Alıntı yapılan: z - 28 Nisan 2022, 19:04:56Su adamlari uyarmak lazim. Ne bicim aciklama bu.
.. bence gayet güzel.. diğer çevirilerine bakarsak  bayağı bir ilerleme var :D
hata google da.. onların bir suçu yok!
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 28 Nisan 2022, 13:34:28Piyasada 0.039R 5w direnç bulamıyorum. Bu direnci nasıl icat edebilirim? İcat ettiğim direnci nasıl ölçebilirim. Fluke87 ölçmüyor.
Aşağıdaki ise .39R 5 watt bir çimento direncin içi.

Devreni piyasada bulacagin dirence gore modifiye et.

asma

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 28 Nisan 2022, 18:42:59Bunlar 3 watt bana 5watt lazım.
Malum 'ayarlı güç kaynağın'daki direnç değil mi bu.
3W lık 0.039 ohm dirençten kaç amper geçecek ki 5W lazım olsun?
5A için 1W güç harcaması olur , 2W kullanırsın için rahat eder.