iş için diz üstü pc seçmek 06-05-2022

Başlatan erkan614, 06 Mayıs 2022, 13:36:41

tunayk

Dell Precision 3551

Eğer imkan varsa  :)

1 yıldır kullanıyorum. Son derece  memnunum.

3551 olarak farklı konfigürasyonlar var. Bütçeye göre bakılabilir.

HexfeT

En sorunsuz, sağlam ve uzun ömürlü çözüm düzgün parçalar seçip masaüstü toplamak olur. illa notebook olacaksa Casper, monster falan başta olmak üzere oyuncu notebooklarından kesinlikle uzak durun. Kullanıcı tecrübesi değil, bu makinelerin anakartları elimden çok geçtiği için söylüyorum. Son nesil Ryzen 7-9 işlemcili Asus zephyrus modellerine bakılabilir.

Bu arada kıymetli notebook kullananlara özellikle usb üzerinden çalışan arge ekipmanlarını hub üzerinden bağlamalarını tavsiye ederim. En ufak sıkıntıda oyuncu serisi pahalı makinelerde çipset, iddiasız sıradan makinelerde işlemci yanıyor ve çöp oluyor. Arduinoya merak saran hobicisinden sahada plc'ye bağlayan mühendisine kadar canı yanan çok kişi gördüm.

foseydon

Alıntı yapılan: HexfeT - 07 Mayıs 2022, 01:01:07En sorunsuz, sağlam ve uzun ömürlü çözüm düzgün parçalar seçip masaüstü toplamak olur. illa notebook olacaksa Casper, monster falan başta olmak üzere oyuncu notebooklarından kesinlikle uzak durun. Kullanıcı tecrübesi değil, bu makinelerin anakartları elimden çok geçtiği için söylüyorum. Son nesil Ryzen 7-9 işlemcili Asus zephyrus modellerine bakılabilir.

Bu arada kıymetli notebook kullananlara özellikle usb üzerinden çalışan arge ekipmanlarını hub üzerinden bağlamalarını tavsiye ederim. En ufak sıkıntıda oyuncu serisi pahalı makinelerde çipset, iddiasız sıradan makinelerde işlemci yanıyor ve çöp oluyor. Arduinoya merak saran hobicisinden sahada plc'ye bağlayan mühendisine kadar canı yanan çok kişi gördüm.

hocam bende usb isolator var. hub'a da güvenilmez.

mg1980

@foseydon hocam, bir link verebilir misiniz.. usb isolatör üzerinden arduino'yu görebilir miyiz..

mozkan87

Alıntı yapılan: foseydon - 07 Mayıs 2022, 12:38:32hocam bende usb isolator var. hub'a da güvenilmez.
Kullandığınız önerebileceğiniz sorunsuz çalışan usb izolatör var mıdır?

Melih1802

İş için iş istasyonu " workstation" alınır.
İncelenirse fark anlaşılır.

foseydon

Alıntı yapılan: mozkan87 - 07 Mayıs 2022, 16:32:48Kullandığınız önerebileceğiniz sorunsuz çalışan usb izolatör var mıdır?

keterex'ın izolatörü var bende. herşey çalışıyor. PICKIT,lojik analizör, arduino vs. ne taktıysam sıkıntısız çalıştı. cihazın içine de baktım fiziki izolasyon var, trafo ile geçiyor.

kudretuzuner

Alıntı yapılan: mozkan87 - 07 Mayıs 2022, 16:32:48Kullandığınız önerebileceğiniz sorunsuz çalışan usb izolatör var mıdır?
Merhaba, Fırat Deveci bloğunu takip ediyorum.                                                                   https://www.firatdeveci.com/usb-data-isolator-nmusb202mc/   
Amatör

ex_machina

Ben ADUM3160 tabanlı USB izolatör denedim. ST Link-V2'de gayet sorunsuz çalışırken ST Link-V3 debugger ile çalışmıyor.