TOR browser

Başlatan power20, 06 Mayıs 2022, 21:09:12

power20

Anonim gezinti için tavsiye edilen bu tarayıcıyı indirmek istedim. Farklı zamanlarda denedim yine olmadı. hata çıktı. Kendine faydası yok sanırım.  Bununla ilgili bilgi ve tecrübeleriniz nelerdir? Ne kadar işe yarıyor? Download işleri için veya diğer işler için kullanımı ve sakıncaları nelerdir? Bubir tuzak mıdır?

www.torproject.org/tr/download/

edit:

Geriden takip ediyoruz. pardon

Alıntı YapTor Türkiye'de yasak mı?

İnternet kullanıcılarına anonim iletişim imkanı sağlayan bir ağ olan Tor'un Türkiye'de kullanımı yasaklandı. Türkiye'deki kullanıcılar artık, yasal olarak Tor ağını kullanamayacaklar.19 Ara 2016

Tagli

Ana sayfası yasaklı galiba. Alternatif kanallardan indirmek mümkün olabiliyor. Ben her bilgisayar kurulumunda bu konuda sorun yaşarım. İllaki TOR kurulumunda bir aksilik çıkar, 15-20 dakika uğraşırım, sorunu çözerim, TOR kurulur, bir dahaki formata kadar aklımdan çıkar.

Bazen Linux dağıtımlarının depolarında paket olabiliyor ama o kurulum da tam değil, bir sunucuya bağlanıp kalanını çekmesi gerekiyor ve orada hata veriyor. Galiba alternatif sunucu göstermek gerekiyordu.

Alternatif kanalların adresleri zamanla değişebiliyor, o yüzden internette aratmak lazım. Şimdi kullandığım bilgisayara (Ubuntu Mint) paket olarak değil, başka bir şekilde kurmuşum, ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum. Bir kez kurmayı başarınca sorunsuz çalışıyor.

Düzeltme: Şimdi denedim de proje ana sayfası çalışıyor ve indirme işlemi başlatılabiliyor. Sen nasıl bir hata aldın? Kurulduktan sonra mı çalışmadı?
Gökçe Tağlıoğlu

power20

Sizin bilgisayarda DNS , proxy ayarı yapılmış olsa gerek. o yüzden açılmıştır.

Şuradan iniyor. umarım çalışır:
https://tor-browser.softonic.com.tr/download

firefoxtan yapılmış galiba. normal midir?

tunayk

Hocam bu TOR işleri başka kapıları da açıyor. Aman dikkat soğan sarımsak sitelerine.  :)

Tagli

Alıntı yapılan: Kılıç - 06 Mayıs 2022, 22:46:47Sizin bilgisayarda DNS , proxy ayarı yapılmış olsa gerek. o yüzden açılmıştır.
Yok, hatırladığım kadarıyla hiçbir ayar yapmadım. Linux Mint kurulumu ile varsayılan ağ ayarları ne geliyorsa o. Proxy falan da kullanmıyorum.

Alıntı Yapfirefoxtan yapılmış galiba. normal midir?
Evet, normal.

Alıntı yapılan: tunayk - 07 Mayıs 2022, 00:22:35Hocam bu TOR işleri başka kapıları da açıyor. Aman dikkat soğan sarımsak sitelerine.
İtiraf edeyim, ben genelde korsan kitap indirmek için kullanıyorum. Veya çok nadiren yasaklı bir siteye denk gelirsem ve illaki girmem gerekirse işime yarıyor. Onun dışında ihtiyacım olmuyor. TOR'u haftalarca hiç açmadığım oluyor.

Gökçe Tağlıoğlu

sinus

Önceden yasaklı değildi. Opera'da vpn seçeneği var, oradan TOR anasayfasına ulaşabilirsiniz.

TOR tarayıcı, Firefoxun TOR ağına özelleştirilmiş hali olarak geçiyor.

TOR'un güzel tarafı erişimi kısıtı bulunan sitelerden program vs indirirken IDM gibi programlarla yüksek hızlı indirme sağlıyor.

Andromeda

Alıntı yapılan: tunayk - 07 Mayıs 2022, 00:22:35Hocam bu TOR işleri başka kapıları da açıyor. Aman dikkat soğan sarımsak sitelerine.  :)
..bende tor indireceğim..soğak sarımsak sitesi ne oluyor..dolandırrıcı siteler mi?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Sozuak

Ahlaka mugayir siteler. Seks olayı yani

power20

Bilgisayara indirdiğim tor browser sıkıntı yaptı çalışmadı. Android sürümünü denedim çalışıyor. Youtube gibi bazı siteler sakıncalı bağlantı olarak algılıyor. Doğrulama üstüne doğrulama yapıyor

Edit:  Android sürümde köprüleme ayarını iptal ederek yotube sorunu düzeldi.

Andromeda

Yukarda verilen siteden indiremedim..bağlantı açılmadı..ama
daha önceden indirmişim tor dosyasını..çalıştırdım ve masaüstüne klasör oluştu..tor u çalıştırdım..tarayıcı ekran geldi...herhangi birşey yazınca internete bağlanmıyor..bağlantı kesildi mesajı geliyor..avast ı kapadım..birşey değişmedi..daha önce çalıştırdım diye hatırlıyorum ama çok zaman geçti..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

BC337

en iyisi  proton vpn  tavsiye edilir... ::ok