Alınık TCST5250 OPTO KUPLÖR

Başlatan Mr.Thinking, 11 Mayıs 2022, 08:43:51

Mr.Thinking

Aşağıdaki datasheetteki opto kuplörden 2 adet arayışım var.
tanesine 150 lira ayırdım. Elinde olan var sa. Özelden iletişime geçerse sevinirim.
https://www.vishay.com/docs/83787/tcst5250.pdf
ego=1/Knowledge

dnacikaya

Rsdeliverste Kdv dahil 36TL. 5-7 günde teslim edilir yazmışlar. Acil değilse burdan alın çok daha uygun fiyat.

https://tr.rsdelivers.com/product/vishay/tcst5250/tcst5250-vishay-through-hole-slotted-optical/1808021#___

Yuunus

Mr.Thinking

ego=1/Knowledge

power20

ali NACAK olması lazım

bu konu laklak bölümüne taşınmıştır. :)

Mr.Thinking

Sizler üretim yapacağınıza burada bunu mu tartışacaksınız yani. Bana diyordunuz boş adam diye. Konuşmak için yer mi arıyorsunuz.
Birkaç ay önce, "Alınık nedir?" sorusuna şöyle cevap verebilirdim;
Yaaa biliyorum, kusura bakmayın böyle bir kelime yok ama ve biliyorum bu kelimeye gıcık olanlar olabiliyor ama, bana göre satılığın zıddını tam karşıladı gibi. Özür dilerim Türkçeyi katlettiğim için. Evet aslında "alınacak" olmalıydı.
"Saklamayın şu bilgileri Türkiye gelişsin konusundan bu yana karekterim değişti. Dün ki konu da buna tuz ve biber oldu. Resmen kovuldum yani. Aslında gidesim de varda. Bazen ortalığı karıştırmak hoşuma gidiyor. Sitres atıyorum. Burada gerçek hayatta davranamadığım gibi davranabiliyorum. Şeffaf olabiliyorum. Aslında gerçekte beni tanısanız hiç kimseyi kırmayan sevilesi bir adamım. Birde yeni başlayanlara ilham olmak gibi v.b farklı içsel amaçlarım var.
Şimdi siz bu yazdıklarımdan da bir sürü şey çıkarırsınız.
ego=1/Knowledge

Yuunus

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 11 Mayıs 2022, 15:50:07Sizler üretim yapacağınıza burada bunu mu tartışacaksınız yani. Bana diyordunuz boş adam diye. Konuşmak için yer mi arıyorsunuz.
Birkaç ay önce, "Alınık nedir?" sorusuna şöyle cevap verebilirdim;
Yaaa biliyorum, kusura bakmayın böyle bir kelime yok ama ve biliyorum bu kelimeye gıcık olanlar olabiliyor ama, bana göre satılığın zıddını tam karşıladı gibi. Özür dilerim Türkçeyi katlettiğim için. Evet aslında "alınacak" olmalıydı.
"Saklamayın şu bilgileri Türkiye gelişsin konusundan bu yana karekterim değişti. Dün ki konu da buna tuz ve biber oldu. Resmen kovuldum yani. Aslında gidesim de varda. Bazen ortalığı karıştırmak hoşuma gidiyor. Sitres atıyorum. Burada gerçek hayatta davranamadığım gibi davranabiliyorum. Şeffaf olabiliyorum. Aslında gerçekte beni tanısanız hiç kimseyi kırmayan sevilesi bir adamım. Birde yeni başlayanlara ilham olmak gibi v.b farklı içsel amaçlarım var.
Şimdi siz bu yazdıklarımdan da bir sürü şey çıkarırsınız.

niye stres yaptin ki, bilmedigim bir kelime birkac kez de karsilastim ondan  sordum, madem hatali bir kullanim oldugunu biliyorsun turkcede yok diyorsun, neden israrla kullaniyorsun ki.sende amma alingan oldun haaaa ;D  ;D  >:(  sana ne hem milletin uretiminden niye gorev edindin bu isi kendi ne, memleketi sen mi kurtaracaksin.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: Yuunus - 11 Mayıs 2022, 16:31:59niye stres yaptin ki, bilmedigim bir kelime birkac kez de karsilastim ondan  sordum, madem hatali bir kullanim oldugunu biliyorsun turkcede yok diyorsun, neden israrla kullaniyorsun ki.sende amma alingan oldun haaaa ;D  ;D  >:( 
Şimdi sana daha şeffaf bir şey söylerdim ama neyse...içimde kalsın. İşte bu ve bu gibi cevaplardan dolayı psikolojim anlık değişiveriyor. Arkadaş sen gidip üretim yapsana, Yurduma alçakları uğratmasana...
ego=1/Knowledge

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: Yuunus - 11 Mayıs 2022, 16:31:59memleketi sen mi kurtaracaksin.
Bu cümle memlekete vurulmuş en büyük darbelerden biridir?
Ben karıncayım arkadaş; sırtımdaki suyla yangını söndüremesem de, o yolda ölmeye razıyım.
ego=1/Knowledge

Yuunus

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 11 Mayıs 2022, 16:49:41Bu cümle memlekete vurulmuş en büyük darbelerden biridir?
Ben karıncayım arkadaş; sırtımdaki suyla yangını söndüremesem de, o yolda ölmeye razıyım.
cok duydum bu laflari, neyse herkes isine baksin, seni senle birakiyorum, tahammul edebilecegin kadar seffaflas, yok sunu uret yok bunu uret, cok biliyorsan git kendin uret.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: Yuunus - 11 Mayıs 2022, 17:05:36tahammul edebilecegin kadar seffaflas
Bunu beğendim. Evet bu sınırı aşıyorum galiba.
ego=1/Knowledge

ByTEK

elimde eski bir yazcıdan söktüğüm 2 adet benzer opto var. işinize yararsa gönderebilirim.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: SercanTEK - 12 Mayıs 2022, 09:49:59elimde eski bir yazcıdan söktüğüm 2 adet benzer opto var. işinize yararsa gönderebilirim.

Teşekkür ederim. Malesef pin yapıları uymuyor. Kılıfı farklı. Yine de teşekkür ederim.
ego=1/Knowledge