Türkiye’nin ilk lityum iyon pil üretim tesisi seri üretime geçiyor

Başlatan cevat1, 21 Mayıs 2022, 13:04:07

cevat1

Fabrika tavanındaki güneş enerji panellerine dikkat.

ilyas KAYA

Helal olsun tebrikler.

Umarim uretimi genisletip Aluminyum ion pillerde uretilir.

ete

En önemliside iç piyasayada pil verirlerde pil ihtiyaçlarımızı karşılarız.
Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

Mr.Thinking

ego=1/Knowledge

foseydon

uamarım güzel birşeyler yapılıyordur. ama bu tarz işler bana göz boyama gibi geliyor. birşeyler yapılıyordur elbet, ama katma değeri ne kadar? biz ne kadar ekliyoruz üstüne? benim aklıma hep bu soru geliyor. çünkü genelde, işin en katma değersiz kısmı yapıldığı halde hepsini biz yapıyormuşuz gibi lanse ediliyor.

power20

Lanse edilen şeyin faydası nedir? Seçim yatırımı mı acaba

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Kılıç - 21 Mayıs 2022, 18:53:41Lanse edilen şeyin faydası nedir? Seçim yatırımı mı acaba

Yatırımı yapsınlar adam gibi de ister adına seçim yatırımı diyelim ister kaldırımı. 😆
Şirket TSK vakfına aitmiş muhtemelen piyasaya vermeyecekler.

muhendisbey

Piyasaya veriyorlar, bir problem yok.
Daha önce panasonic 18650 pil ve kendi bms'i ile batarya yapıyordu. Bu 18650 pilleri ayrı satmıyordu, ancak batarya satıyordu.

Şu an bildiğim en iyi batarya sodyum iyon. Uçaklarda kullanılıyor, ticari kullanımı yasak. Li-ion'un aksine Na-ion piller patlayıcı. Li-ion patlamaz alev alır, kılıfı delmesi patlamış gibi değerlendiriliyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Sozuak

Piyasa malı değildir. Her ne kadar 21 milyon hücre üretebiliriz deseler de daha az üretip askeri ihtiyaçları karşılarlar. Keşke dışarıya da satılsa. Asker kökenli pil satıcılarımız var uğradığımda onlara da bir sorarım.

muhendisbey

Satışları ticari boyutta ve anlaşmalı. Direk müşteri bazlı batarya satışı olduğunu sanmam.

Ürün kataloğu:
https://www.aspilsan.com/wp-content/uploads/2021/09/aspilsan_urun_katalogu_2021_TR.pdf
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

ilyas KAYA

Ürün kataloğunda scooter bataryası da var. Bunu da askeriye için uretmemislerdir herhalde. Tamam füze bataryası da var ama 48v scooter bataryası alıp denemek isterdim. Satın alabileceğimiz biyer varmi acaba ? Nette görünmüyor. Halbuki yap sat kardeşim çok mu zor anlamıyorum ki bu işler.

ankyra

Çocukken aspilsan marka çinko karbon pil kullandığımı hatırlıyorum. Ancak çok uzun zamandır piyasada görmedim. Bahsettikleri kapasitede pil üretirlerse gideri var. Umarım piyasada görürüz...

Togg un pilleri için frasis ile anlaşıldı diye biliyorum.

BC337

maşallah  çok güzel  hayırlı uğurlu olsun...
hangi şehirde  acaba bu fabrika  ??
inşallah iç piyasada  görürüz  bu ürünleri...

muhendisbey

Aspilsan'ın asıl fabrikası Kayseri'de ama li-ion için başka bir şehre mi tesis kurdular bilemiyorum.

elektronik

3. dk dan sonra bu bataryanın Türkiyeye satılmasının yasak olduğunu anlatıyor bana pek inandırıcı gelmedi aliespress den kendim baktım gerçektende doğruymuş hatta aramalarda bile gösterilmiyor.

aliexpress dil ayarlarını Türkçe yapınca "61600 litio battery 40ah" diye aratınca sonuç çıkmıyor dil ayarlarını yabancı bir ülke seçince aramalarda listeleniyor.
sizde deneyip sonucu yazabilirmisiniz?