Forum sayfalarını kayıt etme?

Başlatan Epsilon, 29 Mayıs 2022, 09:43:23

Epsilon

*Bu bilgileri kaydetmek için güzel bir uygulama yokmudur?.Pdf e dönüştürdüğümde kodları ekranda görülen kısımlarını alıyor kaydırma çubuğu kullanılamıyor.Şema da büyümüyor.

İstediğim.Web görünümündeki tüm bu özellikleri offline olarak da kullanmak ve bir isim verip word dosyası gibi içine attığım  bir klasörden açabilmek.
(Simple Machines ve benzerleri yıllardır form sitesi programı yazıyorlar akıllarına mı gelmemiş işlerine mi gelmemiş?)

gevv

Yazdır butonuna tıklayın hocam smfnin yazdır sayfası safidir :)

Resim için yapacak bir şey yok  manuel ekleyeceksniz

Epsilon

@gevv
SMF nin en alt soldaki linkine tıkladığımda  999 tane adamın ismi var Ama bu sayfada da  yardır yada yazdır ı hiçbir yerde göremedim :D

gevv

Epsilon

Şimdi gördüm  :D
Eğer bu sayfayı word de yapıştırıp büyük görülmesi gereken resmide browserda büyük halde açıkken ,MS Word de "Ekle" den "Ekran Görüntüsü"ne tıklanınca resim oradan istenen yere hızlıca  eklenebiliyor .
Güzelmiş

Sozuak

Eskisi gibi bir yardırma yok zaten forumda, çok pasifleşti bir anda. Ne oluyor diye merak etmiyor değilim.

Epsilon

@SpeedyX  bu programı kullanıyorum.(Kategorisindeki en iyi programdır)
Ancak benim istediğim forumlarda önemli sayfaların textlerini ,kodlarını vs hızlıca alabilmek.Bu programda alır ancak benim aradığım konulara ve klasörlere ayrılmış basit dosyalarda tutabilmek.@gevv in mesajı işime yaradı.
Teşekkürler

Andromeda

..tarayıcılar farklı kaydet denince htm formatında kaydediyor..niye bu şekilde kaydetmiyorsunuz?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Epsilon

Alıntı yapılan: Andromeda - 29 Mayıs 2022, 13:41:55..tarayıcılar farklı kaydet denince htm formatında kaydediyor..niye bu şekilde kaydetmiyorsunuz?

Çünkü öyle kaydedince:

2-3 mesajlı bir bir forum sayfasında bile klasörün altında 56 tane dosya
 oluşuyor.Konunun 5-10 sayfa uzaması durumunda oluşacak dosya adedi olduça fazla
 olacak.Farklı 30 konuyu kaydetmeye kalksam klasörler arap saçı olacak.

Ama bu şekilde Konunun adısayfa1,sayfa2 diyerek isim verilip pdf yapınca örneğin Adobe Acrobat Pro ile istediğim sayfaları istediğim sayfanın önüne arkasına alabilirim.

Ayrıca html de kod ekranında kodlar iç içe geçiyor hangi satır altta hangisi üstte anlaşılmıyor,karışıyor

html tek dosyaya alınabiliyor ama bu seferde büyük resim eklemek sorun oluyor.

power20

Konuları komple kaydetmek yerine 3..5 paragraf halinde özet çıkarsanız?

Fakat bu da angarya bir iştir. Kaydedeceğiniz o önemli bilgi her ne ise bir süre sonra sizin için sıradan bir bilgi haline gelecektir.

Sonraki nesillere aktarmak üzere bir çalışma yapmak isterseniz özet çıkarmak yerinde olur.

Çook eskiden sim kart kopyalama devresi anlatılıyordu. Bunları halen saklamış olsak vay halimize. Disk yetmez. Sil gitsin. 

Bilginin raf ömrü kısadır.  Kendi projelerinizi saklayın.

Elektor DVD lerini saklamak da benim için bir boş işti. Çöpe attığım elektronik kitaplarım olmuştur. Örnek CMOS devreleri el kitabı. Vaktiyle benim için önemliydi. Modası geçmiş zaman aşımına uğramıştır.

Epsilon

Alıntı yapılan: Kılıç - 29 Mayıs 2022, 16:31:32Konuları komple kaydetmek yerine 3..5 paragraf halinde özet çıkarsanız?

Fakat bu da angarya bir iştir. Kaydedeceğiniz o önemli bilgi her ne ise bir süre sonra sizin için sıradan bir bilgi haline gelecektir.

Sonraki nesillere aktarmak üzere bir çalışma yapmak isterseniz özet çıkarmak yerinde olur.

Çook eskiden sim kart kopyalama devresi anlatılıyordu. Bunları halen saklamış olsak vay halimize. Disk yetmez. Sil gitsin. 

Bilginin raf ömrü kısadır.  Kendi projelerinizi saklayın.

Elektor DVD lerini saklamak da benim için bir boş işti. Çöpe attığım elektronik kitaplarım olmuştur. Örnek CMOS devreleri el kitabı. Vaktiyle benim için önemliydi. Modası geçmiş zaman aşımına uğramıştır.
Hocam işlerin özünü anlatan bilgiler hep eski dökümanlarda.Tabiki bilgiler eskidi.
Adamların 10 tane kapı devre ile yaptıklarını şimdi bir chip yapıyor.
Ama bilginin temelini bilirseniz sizinde bildiğiniz gibi devre tasarlama işini daha kolay yaparsınız
Özet çıkarma işini zaten şu anda da yapıyorum.
Her bilgiyi kaydetmiyorum tabiki .Bir konuyu anladım demek için konuyu anlatabilecek kadar bilgi sahibi olmakla anlaşılıyor .MCU nun tepkileri , scop ve excel vs de de bunları doğruluyorsa doğru bilgiye ulaşılmış demektir  :)

power20

Ömür kısa. Bilgi hamallığı yerine, yetecek kadar kullanıp asıl işlere odaklanmasınız.  Asıl işler: ARGE, üretim satış pazarlama. ..
( yapılan işin başarısı, parayla, karlılıkla  ölçülüyor)

Eğitimci öğretmen  iseniz kitap yazacaksanız asıl işiniz buysa haklısınız tabi.

MEGEP gibi yerlerde temel bilgiler çokça var. Bu belgelerin daha iyisini ve detaylı olanını siz de hazırlayabilirsiniz. Siteler yapabilirsiniz.  350V yapın mesela?

http://www.megep.meb.gov.tr/?page=moduller

gevv

Alıntı yapılan: Epsilon - 29 Mayıs 2022, 10:32:04@gevv
SMF nin en alt soldaki linkine tıkladığımda  999 tane adamın ismi var Ama bu sayfada da  yardır yada yazdır ı hiçbir yerde göremedim :D

Ulen yeni fark ettim yardır yazmışım  :D

@Kılıç  hocam elektronikci  çöpcüdür, hurdacıdır, arşivcidir  :D

29 Mayıs 2022, 17:16:36
@Epsilon  hocam  yöntemi buldunuz ama aklıma gelmişken aradım tarayıcıların eklentileri var https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/print-edit-we/    güzele benziyor

Epsilon

Ben emekliyim zamanında yeterince çalıştık.Emekli olduktan sonra da bir arkadaşa yardım ettim  bir konuda patent ve bir de faydalı model aldı.
Adamlar örümceği inceler çelikten çok daha sağlam ip yaparlar.Geko yu incelerler yapışkan malzeme geliştirirler

Belli bir zamandan sonra bir konuyu araştırırken bir konu değil en az 2-3 araştırılacak konu çıkıyor