Dijital mikroskop Tavsiyesi

Başlatan ahmetbudak, 31 Mayıs 2022, 00:10:13

fahri-

Bu ürün TR ye gönderilemiyor.

cevat1

#16
Alıntı yapılan: fahri- - 31 Mayıs 2022, 14:42:40Bu ürün TR ye gönderilemiyor.

Örnekteki satıcı göndermiyorsa, Başka satıcılara bakın.ahmetbudak

Merhaba konu kendin yap kategorisinde ilerlemeye başladı ve bence iyi de oldu.
Elimde aşağıda fotolarını eklediğim kamera ve lens mevcut. Acaba smd işler için bu kamera ile kullanmam gereken lens nedir?


Sozuak

#18
Valla eve geldim  gece bir deneyeyim hatta malzemeleri masa üstüne koyayım. Monitör ve dönüştürücü halihazırda kapıdaki güvenlik kamerasına bağlı. Ucunu çıkartıp sd lensli kamera ile bir deneme yapıp sonuçları paylaşırım.


Not: En büyük sorun kamerayı nereye tıktığımı bulmak... hah hatırladım sonunda.

Sozuak

#19
Fotolar ekte. sd çözünürlüğü ile çok memnun kalmadım. 15 cm kadar mesafe çalışma için yeterli. Başka lensler bakacağım. Dönüştürücü de çok iyi değil aslında. Elimde br crt svhs monitör ve direkt kompozit girişli fullhd monitör de var. bir de onların üzerinden deneyip  foto eklerim. HD kamera ile olur gibi. 

https://ibb.co/Q6ynRMD


https://ibb.co/W2TpWsT


Sozuak

300k piksel kamera çok beklentiniz olmasın. Benzerlerinden alıp kullandım meraktan. İnce işlerde yaramaz. İlanlardaki fotolara aldanmayın yanına bile yaklaşamaz.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Sozuak - 31 Mayıs 2022, 23:59:23300k piksel kamera çok beklentiniz olmasın. Benzerlerinden alıp kullandım meraktan. İnce işlerde yaramaz. İlanlardaki fotolara aldanmayın yanına bile yaklaşamaz.

Yok hocam o ilandaki fotolara bakmadım zaten dediğiniz gibi mümkün de değil hele 0.3mp sensor ile 😁 youtube da bi kac video var ama ayni ürün mü acaba. Eğer aynı ürün ise aslında iş görür gibi görünüyor amaç lehim yaparken kullanayım ise.

yas

Daha önce 9. mesajda söylemiştim. Deneme imkanınız varsa sonucu merak ediyorum. Lens merceği ters kullanıldığında makro çekim yapılabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=SdOTK3O-4xo

https://www.youtube.com/watch?v=yoyn9E_6QXs

Sozuak

Mercek vidali ve govdesi oynak biraz. Is yerinde birkac tane daha var bagli. Onlardan sokup deneyecegim. Bir svhs monitor de orada var. Gun icinde arkadasimla birlikte deneyip foto cekerim. Dediginiz aklimda. Tek basina tutup fotograflamak biraz zor oldu dun gece.

Mr.Thinking

#25
Bunlardan şaşmayın. Ekranlılarda işin üzerine eğilemiyorsunuz ve eğilemediğiniz için havye ile iş yapmak zor oluyor. Yine ekranlılar en küçük sarsıntıda aşırı titriyor ve odaklanamıyorsunuz.
Bu güne kadar onlarcasını denedim ve en memnun kaldığım ürün bu oldu. Bu tiplerin kamera bağlantılı daha profesyonelleri de mevcut.
Göz aralığı ayarlanabiliyor. Tek sorunum tablasının biraz daha alçak olanından almamam.
Cep telefoncuların tercihi de bu yönde oluyor.
ego=1/Knowledge

Sozuak

Amaç fiyat performans elde etmek yoksa bu tipler de güzel. Alışırsanız elinize bakmadan ekrandan da işinizi görüyorsunuz ama ekran büyük olmayacak. 8-10" arası 2.el vga girişli pos ekranları var. Fiyatları da uygun onlardan tavsiye ederim. Stoğunuza atın bir tane işe yarar.

Melih1802

Şimdi bir tane sipariş verdim. https://l24.im/6Rc3

power20

#28
Tekli olan iyi değilmiş hocam. Ne yaptın sen. Stereo görüntü gerekli. Derinlik yok teklide. İptal et bence. Çift gözle bakılan olsun. Bilgisayar şart değil. Telefoncular da hep çiftli mikroskop görünüyor. Yukarıda çok model deneyen arkadaş bildirmiş zaten.

Melih1802

#29
Alıntı yapılan: Kılıç - 01 Haziran 2022, 13:22:51Tekli olan iyi değilmiş hocam. Ne yaptın sen. Stereo görüntü gerekli. Derinlik yok teklide. İptal et bence. Çift gözle bakılan olsun. Bilgisayar şart değil. Telefoncular da hep çiftli mikroskop görünüyor. Yukarıda çok model deneyen arkadaş bildirmiş zaten.

Videolarında gayet iyiydi.

https://www.youtube.com/watch?v=zAMwnpxuDHo