Köpek kaçıran cihaz

Başlatan Mr.Thinking, 06 Haziran 2022, 10:22:41

Sozuak

Kediler barınakta köpekler açık alanda diye anladım yanlış mı anladım. Kediler korunaklı alanın içinde ise dış yüzeye bakacak şekilde  konacak. Bunların açık havada büyük alanlara etki eden modelleri de var gerekirse yapılabilinir de.
Menzil de sonsuz değil cihaz da sürekli ses yaymıyor. Köpeklerin giriş yapabilecekleri yerlere konur en kötü ihtimal. Yani yapmak istersen imkan da var yapmak istemezsen tonlarla bahane de bulunur. Burada çözümsüzlük  değil çözüm aranıyor.

Epsilon

Burada kafadan sallama tecrübeye dayanmadan cümleler kurmuyorum.Daha  3 gün önce köpekler tel örgü içinde unutulan kapalı bölgeye alınmayan tavuklarımızı parçaladı.

Zannediyosunuz ki tel örgü yeterli ,aç kalan hayvan telörgünün altından da girer.
Kargaların çevizi daldan koparıp yukarıdan betona atarkan onlardan daha akıllı hayvanlara  karşı tamamen kapalı bölge yapmadan ne gibi önlemler alabilirsiniz.
Daha köpekden çok daha küçük deliklerden giren daha küçük havyanlarda var.
Bu arada @Sozuak  benim mesajlarıma birşeyler yazmak zorunda değilsin.Farkındayım bunu başkalarına da yapıyorsun.
Ben böyle düşünüyorum demek senin için çokmu zor

Sozuak

Bizim de kümesimizi parçaladılar bir tek siz bilmiyorsunuz. Adamlar bu tip cihazlarla tarla bağ bahçe açık kapalı alan elli çeşit hayvana karşı koruyorlar. Piyasada da çok kaliteli cihazlar da var.  Ben de olabildiğini ve işe yaradığını gördüğüm bir cihazı önerdim. Ne var ki bu kadar celallenecek.  Hiç birşey yapmadığımızda zaten şu andaki sonucu elde ediyoruz. Bir şeyler yapınca  belki durumu düzeltebiliriz.

power20

Elektrikli çit yapılsın. Piyasada yaygındır.  Kediyi de çitten uzak tutar.

Kalitesi bilinmiyor. Arama sonuçlarında çıkan bir ürün:
https://www.yabansavar.com.tr/index.php?pagename=search&q=elektrikli+cit

Mr.Thinking

Biraz geciktim kusura bakmayın.
Şimdi kediler 60 metrekare bir tel örgünün içersinde bir kedi evinde yaşıyorlar. Barınaktan kastım buydu. Fakat kediler bu tel örgünün dışına çıkabiliyor ve diledikleri yere gidebiliyorlar. Köpek saldırısina maruz kalan kediler genelde bu evin 10 metre ilerisindeki az sıklıkta ağaç olan otlak alanda ginduzleri guneslenip geceleri de vakit geciriyorlar. Saldırılarda tam bu alanda gerçekleşiyor. Köpekler bu alana 2 şer metre aralıklarla dizilip alanı ablukaya alıyor ve kedi kaçışını ve ağaçlara ulaşmasını engelliyorlar. Hazin son bu sırada oluyor.  Yeni bırakılan kediler ağaçlara tırmanma konusunda tecrübe sahibi değiller. Çünkü evde bakamayan buraya bırakıyor ve haliyle ev kedisi tecrübesiz oluyor. Ölen kedilerin çoğu tecrübesiz ev kedileri. Barınağa alışmış olanlar bir ağaca tırmanmayı veya tel orgulere geri kaçarak kurtulmayi başarıyor. Ama yeni bırakılmış tecrübesiz kediler savaşma yolunu seçiyor veya donakalıp ne yapacağını bilemiyorlar. Olanlar da oluyor. Tam bir izdiham ve vahşet. Video Kayıtlardan İzlemesi bile çok kötü hissettiriyor. Hayvan mezarlığında benim ilgilendiğim 3 ay gibi bir zaman zarfinda bu saldırılara maruz kalmış ve gomulmus en az 40 kedi  bulunuyor.
Edit 6 metrekare değil 60 metrekare olarak düzelttim.
ego=1/Knowledge