Linux SBC Programlama İşi

Başlatan tunayk, 09 Haziran 2022, 12:53:46

tunayk

Bir projemizde bu kart veya benzeri bir SBC kullanmayı düşünüyoruz.

Yazılım ekibimize bir başlangıç noktası oluşturması için aşağıdaki işleri yapabilecek template proje ihtiyacımız vardır. İlgili arkadaşlar mesaj atabilirler.

Sistem endüstriyel kontrol yapacak bir PLC olarak düşünülebilir.

Bu kart, üzerinde aşağıdaki fonksiyonları barındıran tek bir uygulama çalıştırcaktır. Uygulama seri port üzerinden başka bir kart ile bu değerleri paylaşacaktır. 

1- Max 5sn. de boot edip yazılacak uygulamayı çalıştıracak şekilde işletim sisteminin yapılandırılması ve tekrar yükleme için kullanılacak imaj, konfigüresyon vb. dosyaların oluşturulması. İşletim sistemi Linux veya Windows Embedded olabilir.

* Sistemde ekran yok ve WiFi haberleşme veya internet bağlantısı yok.  Ethernet ağ bağlantısı sadece geliştirme aşamasında konsol bağlantısı için kullanılabilir, öncelikli değil.

2- C++, Qt veya C# ile (işletim sistemine uygun biri seçilebilir) Template Uygulama yazılacak ve kaynak kodları ile birlikte teslim edilecek

3- Template uygulama; Dijital, analog girişlerin okunarak değişkenlere yüklenme, Değişkenlerde set edilen değerlerin Dijital / Analog Çıkışlara yazma, İki ayrı seri port üzerinden değişkenlere veri okuyup yazma işlemlerini gerçekleştiren bir sonsuz döngü olarak çalışacaktır.

4- Uygulama enerji verildiği andan itibaren sonsuz şekilde çalışacaktır.