esp32 poweron reset

Başlatan mr.engineer, 21 Haziran 2022, 20:47:15

mr.engineer

Merhaba,

ESP32 işlemcilerde cihaz yeniden başlatıldığında reset sebebi yazıyor: POWER_ON, RTC_SW_RST, WDT_RESET vb. Şu anda cihazım durduk yere reset atıyor ve yeniden başladığında POWER_ON_RST diyor. Bu reset çeşidi adından da anlaşıldığı üzere gücü kesip yeniden verdiğimizde yazması gerekiyor. Dökümanında da farklı bir şey yazmamış.
Eğer yazılımdan reset atsam esp_restart() fonksiyonu ile o zaman SW_RST gibi bir şey yazıyor veya watchdoglar reset atsa bu da belirtiliyor.

Random bir zamanda yazılım stabil çalışırken bir anda bu POWER_ON_RST durumu meydana geliyor. Aklıma voltaj düşmesi yani devreyle ilgili bir problem olabileceği geliyor. Başka bir sebebi var mı bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı?

fide

Bir arkadaşım esp32 için besleme çok önemli. Eğer switching bir kaynaktan besleniyorsa mutlaka LC filtre koyun demişti.
Bu genelde kilitlenme için geçerli. Reset için farklı bir esp32 ile aynı devreyi deneyin. Geçende durduk yere esp32 ve yanındaki pl2303 çip yandı. Esp32yi değiştirip seri portu dışarıdan bağlayınca normal çalıştı. Reset esp32 in kendinden kaynaklı da olabilir.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com


mr.engineer

Sorun Brown out detector değilmiş. Hala devam ediyor. Büyük ihtimalle devreyle alakalı sorun.

ex_machina


mr.engineer

Alıntı yapılan: ex_machina - 23 Haziran 2022, 17:55:45Sorun çözüldü mü?


Donanımcı arkadaş devreyi inceleyelim dedi. Poweron reset alması devre ile ilgili olabilir dedi