SMD Marking Code Karşılığı

Başlatan G-Kocak, 04 Temmuz 2022, 21:18:53

G-Kocak

Merhabalar,

Elimizde uzun zamandır arızalı olarak ayrılıp atıl bekleyen weidmüller marka çeviriciler bulunmakta. Bayram öncesi işlerin durgun olmasından dolayı bu cihazları ayağa kaldırmak istiyoruz. Cihazların hemen hemen hepsinin güç arızaları bulunmakta. Bizden önceki arkadaşlar besleme tarafında bulunan TVS'leri söküp öylece panoya bağlamış ve zamanla cihazlar yeniden arızalanmış.

Aşağıda fotoğrafı bununan kart çalışan cihazın kartı ancak CA olarak belirtilen entegrenin ne olduğunu bulamadım. Bu entegreyi söküp arızalı karta taktığımda cihaz sorunsuz olarak çalışıyor.Çalışmasını anlamak için besleme devresinin filtre sonrasının şemsını çıkardım ancak yinede entegrenin ne olabileceği konusunda emin olamadım.Entegrenin isminin ne olduğu konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Melih1802


G-Kocak

Hocam Merhabalar,

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.

NOR kapısının 1 numaralı pininin boşta bırakılması doğrumudur? Teyd etmek amaçlı entegreyi tekrar söküp baktım 1 numaralı pin boşta görünüyor. Aynı malzeme analog giriş tarafında da kullanılmış o kısımda da herhangi bir yere bağlı değil.

Teşekkürler,

Melih1802


z

#4
Cipin adini bulamazsan 4 nolu bacagindaki voltaja/sinyale bakmakta fayda var.

Nor kapisi olamaz ama  Schmitt trigger inverter olabilir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

HexfeT

#5