PIC ile kullanması en kolay GLCD

Başlatan Jason, 02 Şubat 2006, 15:18:25

Jason

merhabalarr

pic 877 yada 628 ile kullanması en kolay istanbulda bulabileceğim GLC nedir??

yeni topic açmayayım
bi tanede iyi bi multimetre alacağım 50-60YTL yi gözden çıkardım

istanbulda nerden bulabileceğimi söylerseniz sevinirim......

aYe

Selam,

Başlangıç için hakkında bol döküman ve örnek kod bulabileceğin T6963C işlemcili bir graphic lcd seçmelisin 128*64 18dolar civarı.

İyi çalışmalar...
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

mhk

KS108 çipli bir grafik lcd de olabilir başlangıç için.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

aYe

Selam,

Düşündüğüm de KS108 diğerine göre biraz daha zor geldi bana, belki initialize etmek daha kolay ama sonra data atmak işkence. Abuk subuk bir ekran yapisi var.

İyi çalışmalar...
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

mhk

pic basic proton ile kullanılması ve program yazımı çok basit olduğu için yazdım. Pic basic proton komutları ile her türlü grafik çizdirilebiliyor.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

aYe

Selam,

Yaziminin basit olması sonucun iyi olması anlamına gelmez.
Belki basic bilmiyorum ama asmbler biliyorum ve diyebilirim ki KS108 adres yapisi nedeniyle program hafizada daha fazla yer işgal edicek ve daha fazla cycle harciycak bir yapiya sahip. Ayrica grafik üzerine yazi yazmak gibi durumlarda KS108'in sahip olduğu ram yapisi "graphic area, text area" seçimi yerine logic bit işlemleri yapilmasini gerektirir.

İyi çalışmalar...

aster

http://www.hynix.com/datasheet/eng/flash/details/flash_11_HY27UH08AG5M.jsp

Bu zımbırtıyı pic hazretlerine entegre etsek,
PIC ile kullanması en ZOR GLCD de bize konfor sağlarmı acep?  :roll:

aYe

Selam Aster hocam,

Pic'in ömrü onu adreslemeye yetmez bence, 16Gb diyor!  :lol:

Jason

Alıntı yapılan: "tatlisukurnazi"Selam,

Başlangıç için hakkında bol döküman ve örnek kod bulabileceğin T6963C işlemcili bir graphic lcd seçmelisin 128*64 18dolar civarı.

İyi çalışmalar...

bu sanırım ASM ile daha kolay kullanılabiliyor çözünürlük şimdilik yeterli bu ekranı istanbuldan nereden alabilirim?

gocebe

arkadaşlaın tavsiyelerine katılıyorum. ancak ilerde daha yüksek çözünürlüklere geçerim diyorsan sed1335 tavsiye ederim

gocebe

Alıntı yapılan: "Jason"
Alıntı yapılan: "tatlisukurnazi"Selam,

İyi çalışmalar...

bu sanırım ASM ile daha kolay kullanılabiliyor çözünürlük şimdilik yeterli bu ekranı istanbuldan nereden alabilirim?

isis'in sample projelerinde t6963c ve pg12864-f ile yapılmış bi simulasyon var. oradaki asm kodlarını biraz kurcalarsan en geç 1 haftada ekrana istediğin şeyi yazabilirsin.

programı download için
tıkla

ekranı istanbulda astra elektronikten sipariş edebilirsin
http://www.astraelektronik.com/