Yeniden dünyaya gelme problemi?

Başlatan Andromeda, 05 Ağustos 2022, 16:53:16

Melih1802

Alıntı yapılan: Epsilon - 06 Ağustos 2022, 11:52:26Şimdi bu mantıkla ,Andromeda nebulasına ışık hızında gidersen yolculuk iki milyon beşyüzotuzyedi bin yıl sürer denilince bunu ispat etmekmi gerekiyor?.Oradan gelmek de bir o kadar sürecek
Dünyada bu süre içerisinde 5 milyondan çok daha fazla yaşlandığından(Fizikde görelilik kuramında , zamanın genleşmesi diye bir konu olduğundan torunununuzun 10 üzeri 27. torununa Andromeda gerçekten o kadar uzaktaymış dersiniz.Varsa 5 milyon yıl ömrünüz ve  ve ışık hızının biraz altında sürat yapabilen uzay aracınız ispatlarsınız.

İnsan yaratıldığından beri 110 milyardan fazla insan öldüğüne göre ve hiç biride örneğin  "Ben 1700 lerde yaşadım ve öldüm, ama geri geldim" diyemediğine göre.
Demekki bir kuvvet onları geri döndürmüyor.

Uzun uzun yazılmış bir çok satır. İçinde bir ispat yok. Herkes bu konuda topu tac a atar.

Sorun yok.

Epsilon

Alıntı yapılan: Andromeda - 06 Ağustos 2022, 14:49:29Andromeda nın 2.5 milyon ışık yılı uzakta olduğu söyleniyorsa zaten bunun bilimsel bir altyapısı vardır..
ölenler neden geri geldim diyemiyorlar..çünkü öldüler..yoklar..
ama biz onları bilimsel yoldan geri getirmekten bahsediyoruz..
İşte Andromeda yı ,o uzaklığa koyan,milyarlarca yıldızı o galaxinin içine koyan "insanlar geri gönderilmeyecekler sorguya çekilecekler " diyor
 Ha siz bir yaratıcıya inanırsınız inanmazsınız o ayrı ama ben inanmakla ve iyi insan olmaya çalışmakla birşey kaybetmem.

Andromeda

Alıntı yapılan: Epsilon - 06 Ağustos 2022, 15:45:20İşte Andromeda yı ,o uzaklığa koyan,milyarlarca yıldızı o galaxinin içine koyan "insanlar geri gönderilmeyecekler sorguya çekilecekler " diyor
 Ha siz bir yaratıcıya inanırsınız inanmazsınız o ayrı ama ben inanmakla ve iyi insan olmaya çalışmakla birşey kaybetmem.
Konu başlığı bilim ve teknik.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Epsilon

Alıntı yapılan: Andromeda - 06 Ağustos 2022, 16:16:40Konu başlığı bilim ve teknik.
Tamam o zaman  tüm bilimsel "varsayımlarınızla" ve biliminizle size başarılar diliyorum.

wtrk

Alıntı yapılan: Melih1802 - 06 Ağustos 2022, 11:01:12Söylemi ortaya atan sensin. İdda sahibi ispatlamakla mükelleftir.

Ölüp sonra tekrar dünyaya gelen olmaz dedim ben. Sen karşı çıktın, varsa iddian ispatlaman gerekir. Gelen olmadığı için açık net zaten
NoBody Can Stop Me!!!!!

muratdu

Bilim ve teknik insan aklının bir sonucudur. İnsan aklının sınırları olduğunu kabul eden var etmeyen var. Onun için hiç bir zaman hem fikir olamayız. Birbirimize he deyip geçeriz.

Andromeda

Alıntı yapılan: wtrk - 06 Ağustos 2022, 20:47:21Ölüp sonra tekrar dünyaya gelen olmaz dedim ben. Sen karşı çıktın, varsa iddian ispatlaman gerekir. Gelen olmadığı için açık net zaten
.. ama burada kendi kendine gelmekten bahsetmiyoruz.Bilim gelişince ölen insanın tekrar ortaya çıkarılması..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Melih1802

Alıntı yapılan: wtrk - 06 Ağustos 2022, 20:47:21Ölüp sonra tekrar dünyaya gelen olmaz dedim ben. Sen karşı çıktın, varsa iddian ispatlaman gerekir. Gelen olmadığı için açık net zaten

Karşı çıkmadım, o senin topu taca atmaya çaban. Dikkatli oku.

Sadace "İSPATLAYABİLİR MİSİN" diye sordum.

Mantıklı bir şekilde cevaplayamayacasan kasmaya gerek yok.

Yuunus

once bir zihin kopyalamak gerek,noral yapiyi olusturmayi bir becersek, insan hafizasi sadece elektriksel sinyallerlemi calisiyor, beyindeki kimyasallar hafiza icin sadece yardimcimi yoksa isin temelinde mi, birde ruh isi var tabi sadece dini temelde degerlendirmeyin bir isletim sistemi gibide bakabilirsiniz olaya, bunlari halletmeden gidip gelme isi biraz zor gibi, bunlari bile dusununce tasarima bir kez daha hayran kaldim, bunun calisani var piyasada ;D