Bu free energy değil mi?

Başlatan FUNKY, 27 Ağustos 2022, 22:39:10

Yuunus

Alıntı yapılan: devrecii - 31 Ağustos 2022, 19:51:35ışığı alıp ileri atıyor.

yanlis anlasilma olmasin, lakin isik icin bagil hiz sozkonusu degil, yani V hizi ile hareket eden bir hareketlinin gonderdigi isik fotonu ile yerde hareketsiz duran bir kisinin gonderdigi fotonun hizi farkli degil, yani V hizi ile hareket eden kisinin gonderdigi isigin hizi sabit duran kisinin gonderdigi isiktan +V kadar daha hizli degil, isik icin bu durum gecerli degil ve  bunun nedenide isik hizina gore V hizinin kaydadeger bir buyuklukte olmamasi da degil, bu isigin dogal davranisi, bilim adamlarinin yalancisiyim.

timpati

Neyi tartışıyorsunuz, anlamadım. Ömrünüz yettiği kadar bir zamanda bile asla ulaşamayacağınız bir teknolojinin ve hızın teorisi (kabulleri, sallaması) bunlar. Deneyemediğiniz bir bilimselliğin tartışması (ortada kanıt namına bir şey yokken), birilerinin bir zamanlar ortaya attığı teorilerin papağanlığından ileri gitmiyor. Ayağı daha bir yere basan konulara davet ediyorum sizi, uzaymış, kuantummuş, ışık hızıymış... bu konuları zaman kaybı olarak görüyorum. Tarih, din ve şimdi de uzay muallaklıkta tavan yapıyor MS.2022'de. Zaten bir Zeki-Metin tiyatro oyununda da söylenmişti:
her ne hikmetse insanların çoğu, en bilgisiz oldukları konularda uzman kesiliyor veya o konular hakkında bol bol konuşuyorlar. Hiç sevmediğim bir laf ama buraya cuk oturuyor: "boş yapmayın"
why mr. anderson, why ?

Erol YILMAZ

Başarısızlığın mutlak yolu,
Olacak işleri bırakıp, olmayacak işleri sıkı sıkıya takip etmektir.

Andromeda

Bilim ve Teknik başlığında tartışılan bir konu..
o zaman bu ana başlığın kapatılması lazım.. bilim olmayacak gibi gözüken şeylerin olur hale getirilmesi çalışması değil mi..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Yuunus

neyi tartisip tartisamayacagimizi keske konunun basinda yazsaydiniz bizde zaman kaybetmemis olurduk, birdahaki sefere once size post edelim yazdiklarimizi sonra uygun gorurseniz yayimlarsiniz.

JOKERAS

Vay anasını Sayın Seyirciler.
Atomu Parçalamaya Ramak kalmıştı aslında.Tüh,gitti bizim Lahmacun Fırını:)

devrecii

Alıntı yapılan: timpati - 03 Eylül 2022, 17:30:14uzaymış, kuantummuş, ışık hızıymış... bu konuları zaman kaybı olarak görüyorum.
:o  :o

Üniversitelerimizdeki fizik hocaları da aynen senin gibi düşünüyor.

muhendisbey

Alıntı yapılan: timpati - 03 Eylül 2022, 17:30:14Ayağı daha bir yere basan konulara davet ediyorum sizi, uzaymış, kuantummuş, ışık hızıymış... bu konuları zaman kaybı olarak görüyorum.
Linç yeme cümlesi fakat önce bir dinlemek lazım.

Mesela ayağı yere basan olarak ne ile ilgilenelim? Sizin için ayağı yere basan ya da basmayan konuları nasıl ayırıyorsunuz?

Çünkü bunun bende keskin bir cevabı yok. Önce ben vereyim hatta kendi cevabımı; bana göre fizik kurallarına uygunsa ayağı yere basar, uygun değilse ayağı yere basmamış olur.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.