wincc flexible 2008 bilen varmı

Başlatan fractal, 08 Eylül 2022, 15:09:49

fractal

selamlar;

wincc 2008 ile ilgili bir takıldıüım nokta var.yardımcı olabilecek birileri varmı?

interlock adres koyma ve bar grafikle ilgili su anlık.

teşekkurler.
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

tunayk

Tam sorunu sorarsan yardımcı olmya çalışırım, bildiğim kadarıyla.

fractal

bir butona yada data girme yerine nasıl interlock adres atarım.diğer ekranlarda boyle bir secenek var.wincc de nasıl oluyor.

ikincisi ise bir bar girafikte max ve min noktalrım değişken ama wincc sekmesinde 0 ve 100 değeri sabit.sadece burdaki datayı skala yapıyor.max mini nasıl değiken yapabilirim.
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

fractal

bendeki aktif olmuyor. analamdım.Restantum cogniscutur Quantum deligutur

tunayk

WinCC 2008 zi silmişim PC den o yüzden kontrol edemedim.  Bar graph ta üst alt değerler sabit oluyor sadece process değeri taga bağlı.  EasyView de proses tag den sonra takip eden tagleri dinamik olarak min max değeri atayabiliyoruz ancak Siemens te yok diye aklımda kalmış.
Eğer bundaki amaç renk değişimi ise, animasyonlardan yapabilirsiniz.  Burada proses değerine bağlı visibility / appearance animasyonu tanımlayıp değere göre renklendirme yapılabilir.

fractal

interlock da yapamıyorum.boyle bir ozellik yok sanırım.herhangi bir bit aktif oldügunda o bite baglı olan buton yada data girme aktif yada pasif olsun.
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

tunayk

Interlock için, butonun önüne şeffaf bir label veya dikdörtgen koyun.  BU nesnenin animasyonunda visibility özelliğini sizin tag'a bağlayın.  Nesne görünür halde iken buton görünecek ancak basılamayacak. GÖrünmez halde iken butona basılır.