Ultrasonik Nemlendirici / Buhar Üretici

Başlatan elektronik, 13 Eylül 2022, 20:49:56

elektronik

Merhaba arkadaşlar
Ultrasonik nemlendirici veya sis üretici hakkında tecrübesi olan varmı. bunlar uzun süre çalışmaya karşı dayanıklımı?
günde 3-5 saat çalışacak bir yerde kullanmam gerekiyor.

https://robiz.net/humudifieratomizer

fay_elektronik

hazır ürünlerde kullanılan malzemeyle aynıysa neden çalışmasın sinbonun nemlendiricisini sabaha kadar çalıştırıyordum hic sorun yaşamadım taki besleme bozulana denk  :) tek dikkat etmen gereken kireçli su kullanmaman

Sozuak

Piezo çok ince. Ömrü çok uzun olmaz. Normalde 5-6mm civarıdır profesyonel kullanımdakilerin.

mfurkan7

Hocam sadece gözlemlerime dayanarak söylüyorum iki farkli nemlendirici actim. Ikisinin de icerisinde bu piezzo malzemeden var. Uzun süreli olarak ben de kullaniyorum. Herhangi bir sorunla karsilasmadim.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: elektronik - 13 Eylül 2022, 20:49:56Merhaba arkadaşlar
Ultrasonik nemlendirici veya sis üretici hakkında tecrübesi olan varmı. bunlar uzun süre çalışmaya karşı dayanıklımı?
günde 3-5 saat çalışacak bir yerde kullanmam gerekiyor.

https://robiz.net/humudifieratomizer

Kart VS sana mı ait olacak?

Biz mantarhane için aldık çinden 12 li falan on numara çalışıyor.

Tek derdi düşmanı kireç. İyi bakar kollar temizliğini yaparsan sıkıntı olmaz. Genelde çalıyorlar imiş.

Bi ara kendim yapayım dedim sonra vaz geçtim. İstanbulda kireçlenme ile ilgili ultrasonik aletler üreten bir amca vardı o kendi imal etmiş bu disklerden ama çok pahalı imiş.

Sana tavsiyem hazır metal kasalardan al diskleri değiştirilebiliyor..yeterki kireçli ve susuz kalmasın.

elektronik

Devreyi kendim yapacağım şu an dayanıklılığını araştırıorum gerekirse birden fazla kullanıp limitlerinin altında kullanırım ama kireşli su işi bozuyor.
Kireç ne yapıyor yüzeyemi yapışıyor? yapışmaması lazım hatta varsa bile koparıp atar diye düşünüyorum tabi hiç kullanmadığım için bilemiyorum.

ilyas KAYA

Suyun seviyesini kontrol etmeniz lazım. Eğer susuz  çalışır ise çatlıyor bütün suyu aşağıya boşaltır.

z

Cinden hazir aldigim alet su sensorune de sahip. Su gormezse calismiyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

elektronik

Alıntı yapılan: z - 14 Eylül 2022, 17:19:37Cinden hazir aldigim alet su sensorune de sahip. Su gormezse calismiyor.

Hocam su sensörü zaten olacak ama kireçli su kafamı karıştırdı. sizin cihazda ne tür su kullanıyorsunuz saf su mu musluk suyumu.

z

Ben laf olsun diye alip cesme suyuyla deneme yaptim. Uzun sureli kullanmadim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: elektronik - 14 Eylül 2022, 20:01:04Hocam su sensörü zaten olacak ama kireçli su kafamı karıştırdı. sizin cihazda ne tür su kullanıyorsunuz saf su mu musluk suyumu.

Musluk suyu kullanıyordum ancak ilden ile değişir bu durum. İstanbul un suyu ne kadar kireçli olabilir ki. :)

Eğer camasir kurutma makinesi varsa onun suyunu kullanabilir yada en kötü a101 den 170 liraya brita sürahi alıp onu da kullanabilirsiniz. Çok fazla kullanacaksınız da şebekeye takılan 3 lu arıtma filtresi de iş görür. Amaç tortu pislik ve kreci önlemek.

Sebeke suyundan buhar elde edip de onu solumak da zaten pek akıllıca değil. Bir ton mikro organizma var.

elektronik

Cihazı kendim kullanmıyacam kendim kullansam sorun yok saf su kullanırım piyasaya verilecek bir ürün olacak.
cihazın çalışacağı yerde insan veya başka canlı yok o yüzden sağlık açısından sıkıntı yok.

ilyas KAYA

https://www.emfelectronicmarket.com/arcelik-k4518-buharli-utu-kirec-tutucu-kartus-9178005731?srsltid=AdGWZVQbMdf1IMXQuLCE0H1eVxtdFUQes5Up5LlrwhmKEt72DgOuJLI9QEs

Makinenin su dolum kabına bundan takın. Yada kendiniz elyafdan filtre yapın. Su bu filtreden geçip hazneye dolsun. Uzun süre dayanır

elektronik

power20

Saf su kullanmak iyi bir fikir değil midir? Akü suyu alalım koyalım. Filtre yerine bidonla saf su alabiliriz