Brushless motor (Drone motoru) secimi

Başlatan z, 17 Eylül 2022, 23:35:30

elektronik

Eğer ürünü piyasaya verecekseniz lastik v.s olmaz doğru olan yüksek devirli bir motora ucu direk bağlamak.

Yuunus

Alıntı yapılan: elektronik - 22 Eylül 2022, 00:32:50Eğer ürünü piyasaya verecekseniz lastik v.s olmaz doğru olan yüksek devirli bir motora ucu direk bağlamak.
resmini gosterdigin ucun yapisi biraz sakat, 50.000 devirlerde is acar, zaten o devirler icin uretilmemistir bence, benim verdigim ornekteki tipte uclari yillarca kullandim, fiyatlari biraz pahali, uctan dolayi balans deyince sasirdim :o

z

Alıntı yapılan: elektronik - 22 Eylül 2022, 00:32:50Eğer ürünü piyasaya verecekseniz lastik v.s olmaz doğru olan yüksek devirli bir motora ucu direk bağlamak.

Surtunmeli hareket aktarim benim de hosuma gitmiyor.

FAKAT;

Bu makinayi da cok elestirdiler. 5 senedir yontemi degistirmedi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Yuunus

Alıntı yapılan: z - 22 Eylül 2022, 08:35:26Surtunmeli hareket aktarim benim de hosuma gitmiyor.

FAKAT;

Bu makinayi da cok elestirdiler. 5 senedir yontemi degistirmedi.
neyi degisecek, elestiriler ne, dedigim uclardan kullaniyor.

z

Alıntı yapılan: Yuunus - 22 Eylül 2022, 09:43:23neyi degisecek, elestiriler ne, dedigim uclardan kullaniyor.

Elestiriler motor miline bagli lastik teker ile kesme ucuna surtunme yolu ile hareket aktarimi uzerine.

z

@JOKERAS

Bu derdini/onerini/tavsiyelerini LPKF'ye, Wegstr'ye. Prometheus'a ve daha nice pcm kazima makinesi uretenlere anlat.

Bana bulasma.

z

60 Bin RPM motor siparisim geldi. Onu da mengene uzerinde bir yere koydum.

Kendime biraz kizdim.

z

0M42

Üstadım merahaba, özellikle o kadar yüksek devir istemenin nedeni nedir drone motorları drone üzerindeyken sürekli bir hava sirkülasyonuna mağruz kaldıkları için ister istemez fevkalade bir soğutmaya da tabi oluyorlar. Boştayken kısa bir süre çalışsa bile hemen ısınıyorlar hemde çok.

Ben kendi yapmış olduğum cnc de 1mm. hava çeliği normal freze uc kullanıyorum işimi görüyor. Gerçi benim çizimlerim genelde smd olmuyor ince yada kılcal yollarla pek işim olmuyor. Spindle olarak 2000 watt JCB freze kullanıyorum. Ucunda kendinden 6mm pens var şaft çıkışını kocaman bir rulman ile yataklamış sadece pcb kazımada sanıyorum ömürlük olur. Ve gövde içerisinde fanı da var. Isınma yada titreşim hiç bir şey yok. Maksimum 35000 devir dönüyor (etiketinde yazan bu ölçmedim) kullandığım uç yeniyse mükemmel kesim yapıyor çapak vs. bırakmıyor genelde FR4 plaket kullanıyorum. Ebat olarak biraz büyük ama gayet memnunum spindle olarak.

26 Eylül 2022, 15:32:59
Bu brushless motorların Allah cezasını versin diyesim geliyor. 100 sene öncesinin teknolojisini kullanıyorlar ama çektikleri fiyata sanki opportunity hareket motorlarını alıyorum diyorsun. Neymiş kömürsüz müş e tamam işte daha az malzeme var üzerinde (kuru motordan bahsediyorum).. Olmaz yeni teknoloji diye kakalayacaklar illa.