sony bvm-1454d tüplü stüdyo monitör ekranda morluklar

Başlatan ibo1973, 18 Eylül 2022, 16:37:10

JOKERAS

İşte olay bu kadar basit.Sizin Sonuca razı olmanız.
Yoksa benim ne derdim  olaki sizin Cihanızla.

Madem Retroyu seviyorsunuz, Letgo gibi yerlerde bu tip Eski cihazlar satılıyor.
Araştırın belki denk gelir.37 Ekran SONY Tv bu.Hemen hemen Tüm 37 Ekranlar uyabilir.
Eğer alırsanız Önemle Dikkat etmeniz gereken nokta Tüpün emisyonu.Bunu Tüpün
Kontrastı ve parlaklığıyla anlayabilirsiniz.Sizin Tüpün Emisyonu %50-60 civarları gibi görünüyor.
Gerçi bu saatten sonra Emisyonu yüksek tüp bulmakta zor.Ama az kullanılmış olan denk gelebilir.

Neden bir süre sonra bozulacağına gelince.TV'yi anahtarından her açıp kapattığınızda
Saptırmaya koyduğunuz Manyetiklerin Manyetik alanları Degaus bobini ile Sürekli değişecek.
Hatta yön değiştirdiğinizde Dünyanın manyetik etkisi ile yine Değişecek.

ibo1973

Alıntı yapılan: JOKERAS - 19 Eylül 2022, 17:43:34İşte olay bu kadar basit.Sizin Sonuca razı olmanız.
Yoksa benim ne derdim  olaki sizin Cihanızla.

Madem Retroyu seviyorsunuz, Letgo gibi yerlerde bu tip Eski cihazlar satılıyor.
Araştırın belki denk gelir.37 Ekran SONY Tv bu.Hemen hemen Tüm 37 Ekranlar uyabilir.
Eğer alırsanız Önemle Dikkat etmeniz gereken nokta Tüpün emisyonu.Bunu Tüpün
Kontrastı ve parlaklığıyla anlayabilirsiniz.Sizin Tüpün Emisyonu %50-60 civarları gibi görünüyor.
Gerçi bu saatten sonra Emisyonu yüksek tüp bulmakta zor.Ama az kullanılmış olan denk gelebilir.

Neden bir süre sonra bozulacağına gelince.TV'yi anahtarından her açıp kapattığınızda
Saptırmaya koyduğunuz Manyetiklerin Manyetik alanları Degaus bobini ile Sürekli değişecek.
Hatta yön değiştirdiğinizde Dünyanın manyetik etkisi ile yine Değişecek.

tavsiyen mümkünse az kulanılmış tüplü 37 ekran bir tv al tüpünü sök bvm ye tak uyar doğru anladıysam bu benim açımdan harika bir haber bvm bozulduğunda dediğine görede bozulacak kurtarma şansım olucak tamam dır bir ara tüplü 37 ekran sony tv bakıp alıyım uygun bir zamanda değiştiririm bu bilgi için çok sağol retrolarım öksüz :) klamayacak sayende güzel bir monitöre sahip olacaklar.

muhendisbey

Bende de 17 inç philips'in bilgisayar monitörü var. Zamanında alırken 160Hz olsun, düz ekran olsun, degauss olsun derken iyi de bir para ödemiştim.

Şimdi evde istemiyorlar. Kalabalık, modası geçti.
Çalıştığı için sökmeye de kıyamıyorum. Teknolojinin eskisi retrodan ziyade "kalabalık" görülüyor sanki.

Eskinin antika radyoları... Hele bir de lambalı ise üfff kalabalık denebilir mi... TV'de siyah beyaz, kanal düğmeli, ses lineer potlu, ahşap kasa... Bunlar sanki retro gibi.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.