Gsm bağlantısı ile araç takip yapan cihaz arıyorum

Başlatan ACM, 19 Eylül 2022, 15:58:31

ACM

Araç takip için firmaların istediği yıllık ücreti ve onlara bağımlı kalmayı istemiyorum ama aradığım 5 firmeda bu hizmet olmadan olmuyor derler , çünki yıllık ücret cazibeli geliyor onlara.
  Oysa ben mobil veya pc uygulaması ile aracım çalındığında bağlantıyı kurup konum bilgisini alıp kapatayım istiyorum.

Kısaca internet üzerinden değil direkt arama yaparak bağlantı kuran ve konumu alan bir cihaz arıyorum. Bu şekilde çalışan bir cihaz varsa paylaşırsanız memnun olurum.

Sozuak

Yaşlılar için ve evcil hayvanlar için takip cihazları var. Data hattı takıp programı ile telefonla takip edebilirsiniz. Çocuk saatleri de var benzer. Sabit şarjda  tutabilirseniz işinizi görür.

ACM

Alıntı yapılan: Sozuak - 19 Eylül 2022, 16:08:44Yaşlılar için ve evcil hayvanlar için takip cihazları var. Data hattı takıp programı ile telefonla takip edebilirsiniz. Çocuk saatleri de var benzer. Sabit şarjda  tutabilirseniz işinizi görür.
Sanırım para büyüklüğünde olanlardan bahsediyorsunuz. Onları araştırdım biraz ama güvenilir olmadığını düşünüyorum. Yotubede birkaç kişinin yaptığı deneylerde bağlantı yapmada zorlanmıştı. Cihaz yakınında bulunan yüksek sürüm ve modelli telefon üzerinden bağlanıp konumu istenen telefona gönderiyormuş.
  Ben normal siğara paketi büyüklüğünde olanlara razıyım , motora takacağım sonuçta.

ACM

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 19 Eylül 2022, 16:27:56https://www.ciceksepeti.com/gps-mini-tasinabilir-takip-cihazi-ev-araba-konum-bulucu-kcm3812690

İstediğin şey tam olarak bu galiba

İlyas hocam yazılım olarak evet bu.
- 000 yazıp SMS olarak gönderiyorsunuz cihazınız aktif hale geliyor.
- Cihazın size koordinatlar göndermesi için sizin cihaza 777 komutunu göndermeniz gerekmektedir smsle, bunun için tahmini 10 dakikaya kadar beklemeniz gerekebilir.
- Cihazın sizi aramasını istediğiniz de cihaza 666 komutunu göndermeniz gerekmektedir

Ama donanım eksik , pil süresi az , ayrıca pilli olması sıkıntı , biter unuturum yenilemeyi. Kendim batarya takayım desem cihaz küçük bağlantıları yapamayabilirim , garanti biter.

Sozuak

ACM

Alıntı yapılan: Sozuak - 19 Eylül 2022, 16:42:00Dediğim cihazlar küçük de değil aslında.

Bayağı bakındım bu cihazlara  , başkaca hatırlayamadım.

İlyas hocamın linkindeki GF-07 diye geçen modelin bataryalısını bulabilirsem tamamdır.

Sozuak

ACM

Alıntı yapılan: Sozuak - 19 Eylül 2022, 16:59:58Aradığınızı bulduysanız sorun yok.
Hayır aradığım GF-07 cihazı değil. Aliexpresste hassasiyeti için 100 metre yazmışlar.Ayrıca yalnızca konum gönderiyor , hareket halinde ise manuel devamlı konum girmek gerekecek haritalarda. Şarjı hiç yazmadım daha. Daha profesyonele bakıyorum. 2000 e kadar razıyım fiyata.

Sozuak

Şöyle diyeyim. Kızıma küçükken akıllı saat aldım. Telefona yüklenen programla konumunu haritada gösteriyordu. Ekstra mesaj yolla vs uğraşmıyordum. Elbette şebekeden konum belirlediğinden hassasiyeti daha düşük. Yoksa gps anteni olsa kapalı garajda yada bir aracın kapalı kasasında götürülürse gps ile veri alma imkanınız olmaz.

parametre

İnterneti olacaksa eger bir kullanmadığınız telefona whatsapp kur bir grup ac sadece sen ve guvendıklerın olsun bu telefonunu da kimseye verme  grupta aracın konumunu gostersın onu hep takip et İnternet hep acık kalması lazım ama oradan takıp edersiniz cihazınızı

ilyas KAYA

İnternet olmadan canlı takip mümkün değil. Mümkün ama çok sms yer.

Pili dert etmeyin pil yerine direk akuye başlarsınız. Pil yataklarindan da baglarsiniz.

Eğer canlı takip istiyorsanız da Birtane ucuz telefon alıp google in telefonumu bul uygulaması ile takip de edebilirsiniz.

ACM

Alıntı yapılan: parametre - 19 Eylül 2022, 17:40:37grupta aracın konumunu gostersın

Bu yazdığınızı araştırdım denedim ama nasıl yapalacağını bulamadık evcek.

İlyas hocam cihaz bul uygulamasını indirdim , kurdum. Gmail hesabınıyla giriş yaptım , tamam konumu çok güzel verdide başka bir telefondan nasıl giriş yapacağım onu bulamadık evcek. Tüm aile araştırıyoruz bakalım belki masrafsız çözeriz bu takip işini diye. Biri pes etti şimdiden.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: ACM - 19 Eylül 2022, 20:42:21Bu yazdığınızı araştırdım denedim ama nasıl yapalacağını bulamadık evcek.

İlyas hocam cihaz bul uygulamasını indirdim , kurdum. Gmail hesabınıyla giriş yaptım , tamam konumu çok güzel verdide başka bir telefondan nasıl giriş yapacağım onu bulamadık evcek. Tüm aile araştırıyoruz bakalım belki masrafsız çözeriz bu takip işini diye. Biri pes etti şimdiden.

Telefona gerek yok pc den yada internet Cafe den de girebilir sin. Google hesabından ulaşabilirsin

ACM

Teşekkür ederim İlyas hocam becerdim sonunda.

- Cihazdan konumu açıyoruz. Cihazda goggle hesabının aktif olması gerekli.
- Google arama sayfasının sağ üstünde Goggle hizmetlerinin olduğu 9 noktadan oluşan icona tıklayıp "Hesap" seçiyoruz.
- En üstte arama text kutusuna Cihazlar yazıp enter yapıyoruz
- Listeden cihazı bulup sağ tarafa tıklıyoruz
- Gelen sayfada Cihazı Bul tıklıyoruz ve haritada cihazınızı bulup gösteriyor

Mobilden takip içinse takip edeceğiniz telefonda Play Store de Cihaz Bul programını kurup programa google hesabınızla giriş yaptığınızda yine haritada yerini gösteriyor