433Mhz RF kumanda

Başlatan ChiliPepper, 22 Eylül 2022, 06:41:38

ChiliPepper

Hayırlı sabahlar herkese. Elimde 433Mhz rf bir kumanda var.16f636 ve kristal var kartta sadece herhangi bir verici modul veya entegre yok sanırım pcb yolları ile rf sinyal uretilmiş konuya pek hakim değilim o yuzden yeniden programlayamadım. Bu kumandayi değerlendirmek için arduino ile ufak bir devre yapıp kullanmak istiyorum.Arduino ile bir alıcı devresi yapıp sinyali okuduğumda her seferinde değişiyor bir şekilde bu sinyalleri yakalayıp kendi kartımda kullanmak mümkün mü acaba ? Anladığım kadarıyla rolling code mantığıyla yazılmış ama internette hep rolling code kopyalamakla ilgili konular var ben kumandayı kopyalamak değil de bu kumandayı kendi kartımda kullanabilir miyim onu merak ediyorum teşekkürler.

JOKERAS

RF Picler var ama sizin işlemcinin RF özelliği yok.
Kumandanın resmi varmı?

ChiliPepper

Alıntı yapılan: JOKERAS - 22 Eylül 2022, 18:00:46RF Picler var ama sizin işlemcinin RF özelliği yok.
Kumandanın resmi varmı?

JOKERAS

Tamam işte Saw rezenatör var orada.
Sonrası Kumandadan Gönderilen Kodu çözmek.

ChiliPepper

Alıntı yapılan: JOKERAS - 23 Eylül 2022, 14:37:41Tamam işte Saw rezenatör var orada.
teşekkürler yardım için...

bulut_01

Alıntı yapılan: JOKERAS - 23 Eylül 2022, 14:37:41Tamam işte Saw rezenatör var orada.
rolling kodu nasıl çözecem diye onu soruyor rolling çözmen zor uğraşma çözemezsin.
YENİLMEZ..

ChiliPepper

Alıntı yapılan: bulut_01 - 23 Eylül 2022, 18:20:06rolling kodu nasıl çözecem diye onu soruyor rolling çözmen zor uğraşma çözemezsin.
Aslında sormak istediğim bunun için rolling kodu mu çözmem gerekir konuya hakim olmadığım için başka yöntemler var mı yok mu bilmiyorum. Rolling kod çözmek için açmadım konuyu rolling kod üreten bir kumandayı kendi özel kartımı kontrol edebilmem için bir yöntem var mı acaba bunu merak ettim

bulut_01

kodu incelemek lazım rolling + tuş verisi + seri no (id no) seklinde ise tuş verisini yada seri no kısmını kullanarak kendi alıcını kontrol edersin yapı bu şekilde ise benim şahsi prensibim manchester + rolling bu şekilde olursa hiç bişey yapamazsın yada kullanamazsın.
YENİLMEZ..