"Yurtdışı IP den bağlanamaz" uyarısı sorunu?

Başlatan Andromeda, 28 Eylül 2022, 12:20:31

Andromeda

Daha önce böyle bir uyarı almıyordum..edevlete girilmiyor mesela.tarayıcılarda bir sorun yok.Çünkü cep telefonunun internetinden giriliyor...
Servis sağlayıcı böyle bir değişiklik yapmış olmalı..yani böyle bir halt yemiş olabilirler mi..?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

fide

Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

Andromeda

Pc de derken..tarayıcılarda kapalı..zaten telefonu paylaşıma açıp PC den sorunsuz giriyorum.
Sabit internette sorun var..modem de ayar durup dururken değişmez..zaten böyle bir değişiklik veya ayar yoktur modemde ..yani yurtdışından girme ayarı diye bir ayar yoktur..sorun servis sağlayıcılarda gözüküyor..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Andromeda

internette benzer bir iki şikayet gördüm..ama halledilmiş kısa zamanda..
bunlar telekomun altyapısını kullanan uyanık pazarlamacılar! :D ..belki bu durum çok sık yaşanıyor ama internet bağlantısı devam ettiği için farkedemiyoruz..ne zaman yurtdışı erişimin yapılamadığı bir yere girmeye çalışırsak o zaman farkediliyor..belki telekomun kendi aboneleride bu sorunu yaşıyor..

ByTEK

Alıntı yapılan: Andromeda - 28 Eylül 2022, 14:13:30internette benzer bir iki şikayet gördüm..ama halledilmiş kısa zamanda..
bunlar telekomun altyapısını kullanan uyanık pazarlamacılar! :D ..belki bu durum çok sık yaşanıyor ama internet bağlantısı devam ettiği için farkedemiyoruz..ne zaman yurtdışı erişimin yapılamadığı bir yere girmeye çalışırsak o zaman farkediliyor..belki telekomun kendi aboneleride bu sorunu yaşıyor..

https://ifconfig.co/

bu siteye girinm IP adresiniz hangi ülke göründüğünü göreceksiniz. TR dışında ise Hizmet aldığınız firma ile görüşmelisiniz.

Sozuak

Modemi bir  resetleyin IP havuzunun nereye ait olduğunu gördükten sonra.

sinus

Sınıra yakın bir bölgede mi oturuyorsunuz?

İnternet erişiminiz yurtdışı bir porttan/altyapıdan sağlanıyor olabilir.

power20

Konu ile ilgisi yok biliyorum, sınıra yaklaşınca Bulgaristan'a hoş geldiniz yazıyor. Telefonun dolaşım özelliğini kapatmakta yarar var