Epson Stylus SX525WD Kafa

Başlatan sezgin, 06 Ekim 2022, 19:57:25

sezgin

iyi akşamlar herkese. Bir süredir yazıcı lazımdı, haftasonu şehirdışındaki eski evdeki Epson Stylus SX525WD yazıcıyı getirdim. Ancak yazıcı 3-4 yıldır çalışmadığı için kartuşlar kurumuştur diye düşünüyordum. Çalıştırdım siyah kartuş bitik diyor. Birkaç dolum firmasıyla görüştüm İzmir'de durumu anlattım dedikleri bu kartuşlar çipli dolum olmaz muadil kartuş alacaksın -buraya kadar sorun yok- ancak 2-3 sene kapalı kaldıysa baskı kafası kurumuştur yenisi 2000TL civarı hiç para bağlama git yeni yazıcı al dediler. 3 dolumcu ve yetkili serviste aynısını söyleyince doğru olduğunu kabul ediyorum ancak ben muadil kartuşları alsam yaklaşık 200-250TL civarı baskı kafasını söküp kendim temizleyebilir miyim, temizlenirse neyle temizlenir, parçayı henüz sökmedim plastik kısım sorun değil ama nozzle kısımlarının temizlenmesi konusunda emin değilim zarar vermeden nasıl temizlenir, bilgisi olan var mıdır?

Kartuşları çıkarınca baskı kafasın hali

Kartuşlar

ilyas KAYA

2700 liraya canon g3420 aldım. Eğer transfer baski işi filan yapmiyor saniz hiç uğraşmayın.

Biz de özel sivi filan dediler temizlenmeye verdik iyice bozup geri verdiler.

Sozuak

Çok eski bir yazıcı. bence de uğraşmayın. En kötü  2. el tanklı birşey alın daha iyi. Baskı işi yapanlar genelde Epson kullanılır 100.000 baskı da bile bana mısın demez.  3 adet Epson tanklı yazıcım var (L800-L1300-L3050). Programları sayesinde her türlü sıfırlama  vs yan sanayi mürekkeple  sorunsuz ve çok ucuza işletiliyor.  İlle de temizlemeyi deneyeyim derseniz kaynar olmayan su ile kafaların uçlarındaki mürekkebi, uç kısımlarını suya daldırıp biraz bekletip silip bekletip silip  yavaş yavaş çözmeyi deneyebilirsiniz.

sezgin

Tekrardan merhabalar, yorumlarınız için teşekkürler yazıcıyı vaktiyle almış çok kullanamadan şehir değiştirmiştem ev halkı da kullanmamış kartuşlar içinde gelenlermiş ama siyah bitikti. Dün sadece siyah kartuşu değiştirdim yenisiyle, yazıcı 5-6 dk kendi kendine çalıştı ben de 3-4 kere kafa temizleme hizalama yaptım şimdi sorunsuz çalışıyor.

Epsonun sorunsuz olduğunu biliyordum hakkını veriyor tamamen.