Windows XP formattan sonra lazım olan güncellemeler

Başlatan kudretuzuner, 19 Ekim 2022, 23:55:26

kudretuzuner

Merhaba,
Zaman zaman XP'ye format atma ihtiyacı duyuyorum. Formattan sonra SP2,3....vs ve Net framework leri internet explorerleri (eski versiyonları)yüklemek gerekiyor. MS resmi sitesi de artık XP yi desteklemediği için bulmakta zorluk çekiyorum. Hatta internete bile bağlanamıyorum. Yüklemede gelen IE çok eski. Flash bellekte veya CD de hazır XP güncellemeleri bulmam mümkün mü? Ücreti karşılığında almak istiyorum. Zaman benim için önemli. Teşekkürler. 
Amatör

esensoy

PerfectXP diye bir dağıtım vardı, çok kullanırdım, içinde gerekli her şey var idi,
onu deneyebilirsiniz,

En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Erol YILMAZ

Bir bilgisayarcıya teslim edin, hızlıca hallederler hocam.
Bikaç gün siz de ince ayarları yapıp sistem oturduktan sonra
Acronis True Image ile imajını alırsınız.
Bidaha format atmak gerekirse imajı geri yüklersiniz olur biter.

gevv

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 19 Ekim 2022, 23:55:26Merhaba,
Zaman zaman XP'ye format atma ihtiyacı duyuyorum. Formattan sonra SP2,3....vs ve Net framework leri internet explorerleri (eski versiyonları)yüklemek gerekiyor. MS resmi sitesi de artık XP yi desteklemediği için bulmakta zorluk çekiyorum. Hatta internete bile bağlanamıyorum. Yüklemede gelen IE çok eski. Flash bellekte veya CD de hazır XP güncellemeleri bulmam mümkün mü? Ücreti karşılığında almak istiyorum. Zaman benim için önemli. Teşekkürler. 

Merhaba,  hocam  hangi programlar lazım  liste verirseniz cdye yazdırıp gönderirim.

sp 3 bende  var  sp3 lü iso kurulumda var  ama  küreklemek lazım  sanırım sizin xp orjinal bu yüzden sp3 yüklüyorsunuz 

kudretuzuner

Alıntı yapılan: gevv - 20 Ekim 2022, 17:49:20Merhaba,  hocam  hangi programlar lazım  liste verirseniz cdye yazdırıp gönderirim.

sp 3 bende  var  sp3 lü iso kurulumda var  ama  küreklemek lazım  sanırım sizin xp orjinal bu yüzden sp3 yüklüyorsunuz 
Merhaba, Evet CD orijinal. Laptopun 2 adet CD var. Bugün format atıp XP yi yükledim. Biraz araştırma yaptım, aşağıdaki linkten hepsini buldum. Diğer laptop ile indirip tek tek yüklemeye çalışacağım. Beceremezsem bir bilgisayarcı arkadaşa başvuracağım. Ama öğrensem iyi olacak daha önceleri pek sıkıntı olmuyordu zaman geçtikçe indirmeleri bulmak zorlaşıyor, belki de ben unutuyor veya doğru dürüst bir kayıt tutmuyorum. İlginiz için teşekkürler.                                                                                          https://www.gezginler.net/ara.php?q=net+framework
Amatör

MCansız

xp internete girmek için problem çıkartabilir artık tarayıcı sertifikaları desteklenmiyor.
bunun için bazı modifiye xp çözümleri mevcut

https://www.tnctr.com/topic/1191494-windows-xp-professional-sp3-x86-integral-edition-2022616-english/